Закон України "Про амністію у 2014 році"

  • 0
  • 4 Червня 2014, 09:00

Відповідно до цього документу близько половини від кількості усіх засуджених до позбавлення волі підпадуть під амністію у 2014 році.

Закон про амністію, який набрав чинності 19 квітня 2014 року, поширюється насамперед на ті категорії засуджених, які скоїли злочини невеликої (позбавлення волі на строк не більше двох років) та середньої тяжкості (позбавлення волі на строк не більше п’яти років) і є найбільш незахищеними та вразливими у соціальному плані, а саме на неповнолітніх, а також жінок та чоловіків, які мають дітей віком до 18 років, дітей-інвалідів та/або повнолітніх сина, дочку, визнаних інвалідами, до інвалідів першої, другої та третьої груп, хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання, СНІД, тощо.

Також амністія поширюється на засуджених, які скоїли злочини у сфері господарської діяльності, крадіжки, злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотичних засобів (без мети збуту) або зі зброєю.

Амністія застосовується лише щодо осіб, яких засуджено обвинувальним вироком суду, та не є видом звільнення від кримінальної відповідальності, а лише від покарання. Якщо раніше, до внесення змін до законодавства про амністію, у випадку амністії кримінальна справа закривалась, а особа відтак вважалась несудимою, то згідно із законодавством про амністію, на сьогодні амністія не виключає судимості як правового наслідку, оскільки вироком суду особа визнається винною.

Дія вищевказаного нормативно-правового акту поширюється на осіб, які вчинили злочини до дня набрання ним чинності включно, і не поширюється на осіб, які вчинили триваючі або продовжувані злочини, якщо вони закінчені, припинені або перервані після набрання чинності цим Законом. Особи, засуджені за вчинення злочину, які відповідно до цього Закону підлягають звільненню від відбування (подальшого відбування) покарання, звільняються не пізніше, ніж протягом трьох місяців після опублікування цього Закону.

За наявною в авторів законодавчої ініціативи інформацією, щорічно до місць позбавлення волі за статтями, які підпадають під амністію, потрапляють приблизно 23 тисячі осіб, що становить 50% від загальної кількості осіб, засуджених до позбавлення волі.

Станом на 21.05.2014 року в провадження Бершадського районного суду надійшло 22 подання з кримінально-виконавчої інспекції про застосування до засуджених осіб ЗУ «Про амністію у 2014 році». З них розглянуто 7 справ, 5 з яких задоволено та осіб звільнено від відбування покарання. По трьох кримінальних справах вироком суду осіб засуджено та звільнено від відбування покарання відповідно до ЗУ «Про амністію у 2014 році».

До позитивних наслідків прийняття Закону України «Про амністію у 2014 році» по праву можна віднести те, що він дозволить зменшити чисельність осіб, які на даний час відбувають покарання в місцях позбавлення та обмеження волі і не становлять значної суспільної небезпеки.

Це у свою чергу сприятиме покращенню загальних матеріально-побутових умов тримання засуджених. Цей нормативно-правовий акт дозволить визначеним категоріям засуджених до позбавлення та обмеження волі швидше повернутися до нормального способу життя та стати повноцінними і рівноправними членами суспільства.

Євген ДАНІЛЕНКО, помічник судді Бершадського районного суду.


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Людина і закон
» 25.05.2018 Конституцією України не лише визначене широке коло прав громадян, але й встановлені дієві гарантії їх реалізації. Однією з таких гарантій є право на захист суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів. Найбільш повному здійсненню права...
» 11.05.2018 Право на захист та законні інтереси громадян гарантоване Конституцією України. Ця форма захисту проявляється у наданні юридичної допомоги громадянам і юридичним особам, у тому числі у формі представництва. Під представництвом у виконавчому...
» 27.04.2018 1. Заходами примусового виконання рішень є: 1) звернення стягнення на кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, об’єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно (майнові...
» 01.04.2018 На жаль, незважаючи на свідоме та чесне виконання обов’язків військової служби більшістю військовослужбовців, у Збройних силах України є випадки самовільного залишення військових частин чи місць служби. Військове правопорушення – самовільне...
» 01.04.2018 Якщо сплатили надміру або помилково...
» 24.03.2018 Стан злочинності на території району у 2017 році
» 16.03.2018 Наші пріоритети – боротьба з корупцією
» 15.03.2018 Початок примусового виконання рішень
» 07.03.2018 Весняний призов
» 03.03.2018 Боржників аліментів – до «суспільно корисних робіт»
Всі статті розділу Людина і закон »
Цікаві фото
19 фото   
19 фото   
6 фото   
4 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Матієнко Михайло Юхимович (1924) 1924 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Помер від ран 06.11.44. Похов. м. Орадя, Угорщина.

З історії Бершаді
І в наступні роки не вщухала на цих землях боротьба проти поневолювачів. Жителі Бершаді були учасниками повстання під проводом С, Палія. Тут було сформовано сотню на чолі з сотником Лук'яном, яка у жовтні 1702 року визволяла від польських військ Немирів. 1734 року надвірні козаки Бершаді підтримали селянсько-гайдамацьке антифеодальне повстання. В 50-х роках, коли знову пожвавився гайдамацький... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Закон України "Про амністію у 2014 році" - Тлумачення в чинному законодавстві - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники