Головна мета – роз'яснення державної політики, спрямованої на гарантування безпеки та захисту населення і територій, матеріальних і культурних цінностей та довкілля від негативних наслідків надзвичайних ситуацій, їх попередження, навчання населення поводженню в екстремальних умовах, пропаганда діяльності єдиної системи цивільного захисту та її структурних підрозділів.
До участі в проведенні місячника залучаються фахівці галузі цивільного захисту місцевих підрозділів Державної служби з питань надзвичайних ситуацій України, зокрема фахівці державної пожежно-рятувальної частини №16 та відділення організації запобігання надзвичайним ситуаціям та заходів цивільного захисту, сектор цивільного захисту райдержадміністрації, освітня галузь, підприємства, установи і організації, інші трудові та учнівські колективи.
Протягом останніх п’яти років у районі, шляхом навчання на курсах у навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області, підготовлено близько двохсот п’ятдесяти спеціально призначених працівників із питань цивільного захисту населення та надзвичайних ситуацій. Це працівники освіти, культури, органів місцевого самоврядування, інженерно-технічні працівники підприємств та інші категорії. Так що сьогодні ми вправі розраховувати на те, що вони, хоча б під час проведення місячника, поділяться своїми знаннями з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності зі своїми колегами, підлеглими, жителями сіл та міста.
ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ БЕРШАДЩИНИ!
Ваша активна участь, сумлінне і творче ставлення до заходів місячника підвищать знання і вміння кожного захистити себе від наслідків надзвичайних ситуацій та нещасних випадків.
Дотримуйтесь заходів безпеки на виробництві та в побуті.
Будьте обережними: на воді, під час стихійного лиха, при виявленні вибухонебезпечних предметів, збиранні і вживанні грибів, при поведінці з вогнем в екосистемах та побуті. Навчайтесь умінню застосовувати засоби індивідуального захисту та діяти під час надзвичайних ситуацій і подій, швидко та якісно використовувати знання щодо надання само- та взаємодопомоги.
Контактні телефони: райдержадміністрація – 2-12-72, державна пожежно-рятувальна частина №16 – 2-45-39, відділення організації запобігання надзвичайним ситуаціям та заходів цивільного захисту – 2-45-39.
Сектор цивільного захисту райдержадміністрації.