За роки його існування для школи підготовлено близько 12000 висококваліфікованих фахівців-педагогів. Однак потреба в них гостро відчувається і на сучасному етапі розбудови Української держави, адже їхня кількість сьогодні не відповідає реальним вимогам ринку праці. Тому наявність такого факультету в університеті – це умова часу. Необхідно вирішення проблем підготовки висококваліфікованих учителів природничих дисциплін, реалізація ідеї екологічного навчання та раціонального природокористування.
Наші студенти, навчаючись на денній та заочній формах за повної підтримки державного фінансування, за рівнем підготовки «бакалавр», опановують професію вчителя хімії, інформатики та екології, географії і біології, біології і практичної психології, біології та хімії. Поєднання таких спеціальностей і спеціалізацій не є випадковим, а передбачає підготовку для освітніх закладів високоосвіченого вчителя-багато предметника. За рівнем підготовки «спеціаліст» та «магістр», крім педагогічної діяльності, можна працювати у наукових установах та виробничій сфері: хіміками, технологами, екологами, біологами, практичними психологами.
Для урізноманітнення форм і методів навчальної діяльності студентів та проведення науково-дослідницької роботи визначну роль відіграють навчальні кабінети та науково-дослідні лабораторії «Екологія і освіта», геологічна лабораторія, лабораторія оптимізації родючості грунтів, лабораторія інноваційних технологій навчання біології, що виступають осередками розробок наукових тематик та виконання фундаментальних досліджень.
Теоретичні знання, отримані в аудиторіях, закріплюються під час проходження навчально-польових практик.
Базами їх проведення вже давно стали Національний дендрологічний парк «Софіївка» НАН України, урочища «Степашки» та «Мала Швейцарія», басейн річки Південний Буг, біосферний заповідник «Асканія Нова», гірські ландшафти Карпат, Закарпаття, Криму, узбережжя Чорного та Азовського морів тощо. Під час проходження практик студенти здійснюють екскурсії до музеїв, ботанічних садів, еколого-натуралістичних центрів різних регіонів України.
Факультет дає можливості випускникам, зокрема й інших вищих навчальних закладів, продовжити навчання в магістратурі за спеціальностями «Хімія», «Біологія», «Географія» чи здобуваючи II вищу освіту за спеціальностями «Біологія. Спеціалізація хімія», «Географія», а з 2014 року – «Хімія». https://verge.zp.ua/2021/08/murka-proti-playstudios-games-igri-jakogo-rozrobnika-obrati/
Не зраджує факультет і давнім традиціям бути в першості наукових досягнень, якості надання освітніх послуг, забезпеченістю своїх вихованців місцевих робіт за фахом. Тож обираючи навчальний заклад, який допоможе з опануванням омріяної професії, зважте переваги та перспективи навчання на природничо-географічному факультеті УДПУ ім. Павла Тичини.
Р.А. ЯКИМЧУК, декан факультету, доцент; С.В. СОВГІР, завідуючий кафедрою хімії, екології та методики їх навчання, професор.