Роботи представлені у різних техніках виконання: вишивка (Яланецька, Джулинська, Красносільська, Сумівська, Тернівська, Війтівська ЗОШ); бісероплетіння (Джулинська, Флоринська, Яланецька, Сумівська, Бершадська ЗОШ N1), акварель, олівець (М'яко хідська, Сумівська, Луговацька, Красносільська ЗОШ), персональна виставка художника з Осіївки В.А.Чміля, пап'є-маше (Флоринська, Березівська ЗОШ), в'язання гачком та шпицями (Тернівська ЗОШ), вироби з солоного тіста (Сумівська, Шляхівська, Крушинівська, Бершадська ЗОШ №2, Війтівська ЗОШ (вч. В.І. Шевчук – вироби із солоного тіста виставлялися в Київському українському Домі), пластиліну і природних матеріалів (Великокиріївська ЗОШ), витинанка (Яланецька, Джулинська, Берізко-Бершадська ЗОШ), квілінг (П'ятківська ЗОШ) та інші.
Особливої уваги заслуговує прорізне різьблення по дереву, яке продемонстрували Красносільська (вч. В.О.Рябокінь), Голдашівська (вч.М.П. Мельник), Осіївська (вч.І.Д. Кирилюк), Тернівська (вч.О.В. Комайгородський, І.Б.Чапалда), Ставківська (сувеніри для нагородження обдарованих дітей в різних номінаціях), Джулинська ЗОШ.Діючі моделі криниці-журавля, світлофора, кімнатної електромережі, гвинтокрила та місяцехода продемонструвала Михайлівська ЗОШ (для використання на уроках фізики, ОБЖД).
Цікавими були роботи Шумилівської ЗОШ (“Українська ідилія”, макет народознавчої композиції “Українське обійстя”, композиція-колаж “Переспіви українського села”). Заслуговують уваги роботи із вторинної біосировини.
Одним із завдань було створення геральдики освіти (герба, прапора, гімну освітян району) та нагородних сувенірів для відзначення переможців (сова – як символ мудрості і знань). Досить цікаво, творчо, з врахуванням геральдики району та області, кожна загальноосвітня школа представляла свої проекти. Герби та прапори виготовлялися з найрізноманітніших матеріалів та різними техніками: акварель, аплікація, бісероплетіння, вишивка та інше. Гімни, написані вчителями музики та виконані в залі, вражали своїм змістом, закоханістю у професію, любов'ю до рідного краю.
Також учителі змагалися в індивідуальних конкурсах педагогічної майстерності: методичному, бліцопитуванні, презентації, “срібний ящик”, відеоконкурсі, творчому проекті та майстер-класі. Останній конкурс проводився за участю присутніх у залі. Тому всі бажаючі мали можливість познайомитися з одним із видів образотворчого мистецтва, взяти участь у вивченні нового матеріалу на уроках музики та трудового навчання. Учасники мали змогу використовувати різноманітні технічні засоби для висвітлення своєї майстерності.
Підсумок конкурсу підбило професійне журі. Начальник відділу освіти райдержадміністрації Л.Т. Почвірна наголосила на тому, що визначити переможця серед такої кількості творчих особистостей неможливо, адже кожен талановитий по-своєму. Зважаючи на те, що конкурси такого рівня проводяться вперше, всіх учасників було нагороджено грамотами за участь у конкурсах та грошовими нагородами.
Проведення конкурсу фахової майстерності ще раз довело, що педагогічна майстерність району знаходиться на високому рівні. Для вчителя найважливішою оцінкою його професіоналізму є передача знань, умінь та навичок учням, відтворення їх на більш високому етапі сучасності. Саме уроки образотворчого мистецтва, музики та трудового навчання виховують почуття гармонії з природою, навколишнім світом, вчать знайти та зайняти своє місце в житті.
Галина ІВАНЧЕНКО, керівник прес-служби РДА.