«Тут якась специфічна ситуація. Я б її назвав медикополітичною. І треба розібратися, чого тут більше: політики чи медицини. Мені здається, що політики», – зазначив Арсеній Яценюк і, повернувшись до Києва, оголосив результати своєї поїздки на екстреному засіданні парламентського комітету з питань охорони здоров’я. На думку членів комісії, проблема не лише в епідемії, а й у ставленні влади до медицини загалом.
Арсеній Яценюк переконаний, що першим базовим завданням в галузі медицини, зокрема й для боротьби з епідеміями, має стати належне фінансування санітарно-епідеміологічної служби. «В Україні ветеринарна служба обладнана краще, ніж санітарно-епідеміологічна. Виходить, що ми більше дбаємо про тварин, ніж про людей».
Другою, не менш серйозною проблемою, на думку політика, є те, що з використанням політичних технологій в країні було підірвано довіру людей до вакцинації. Адже набагато ефективніше й дешевше провести вакцинацію, ніж потім намагатися зупинити епідемію. Держава повинна гарантувати якість вакцин і відновити систему профілактичних заходів.
Третя проблема, яка потребує нагального вирішення, – це брак медичних препаратів, без яких медик не може вилікувати хворого.
На думку Арсенія Яценюка, частина коштів, виділених на боротьбу з епідемією, потрібно віддати на місця, де краще знають, що саме необхідно в поточній ситуації.
Інакше ці кошти навряд чи дійдуть до регіональних лікарень, вважає він, а обіцяний урядом мільярд для медицини – це просто піар-акція.
«Або ми припиняємо робити політичні шоу на людських життях і серйозно займаємося медициною як галуззю, або ми й далі намагатимемося гасити пожежі від однієї епідемії до іншої», – підкреслив кандидат у Президенти.
«На жаль, уряд спроможний лише на те, щоби провокувати паніку і влаштовувати в аеропорту PR-акції, зустрічаючи вночі медикаменти. Про те, що світом шириться епідемія, було відомоще навесні цього року, але уряд не вжив жодних заходів для попередження епідемії в Україні», – зазначив Арсеній Яценюк.