На знімку: виступає народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Горлиця» Бирлівського БК
Після концерту в Умані бирлівчан одразу ж запросили ще й взяти участь у Андріївських вечорницях у цьому ж місті. Називаю все це тому, щоб ще раз підкреслити їх високу виконавську майстерність, з якою вже добре знайомі жителі нашого району. Їх фольклор, костюми варті того, щоб показувати людям. Якщо молодше покоління про давні традиції знає хіба що з розповідей та книжок, то бирлівчани переймали все від старожилів по зернині. От і домоглися успіху.
У їх репертуарі і акапельні пісні, і гумор, і проведений ярмарок. Тривалі оплески, як правило, лунають після кожного виступу.
Щодо старовинних костюмів, то дісталися вони в більшості у спадщину від матерів та бабусь. Шукали їх також по селу у старожилів, окремі елементи шили. А кошти на це зібрали під час минулорічних колядок. З майстринею швачкою, яка взялася за цю справу, познайомилися у Калинівці, де теж побували з виступом, коли відзначалося свято Степана Руданського.
Серед ентузіастів народної творчості – і директор Бирлівського БК Л.Б. Уманська, художній керівник, ветеран культосвітньої ниви Б.Ф.Слободяник, та Г.П. Четвертинівська – керівник народного фольклорно-етнографічного колективу «Горлиця».
При будинку культури діє і танцювальний колектив, і художнього читання, є свої солісти-вокалісти, співають молодь і дорослі. Є жіночий і дівочий ансамблі. Особисто Любов Борисівна веде танцювальний колектив. До сцени залучила й свого чоловіка Юрія, з яким тепер виконують пісні дуетом.
Звичайно, усього цього могло б не бути, якби не спонсорська допомога Бершадської філії ЗАТ «Зернопродукт МХП», яку очолює Ю.М. Шульц, та сільського голови І.Д. Прудченка. Не стоять осторонь і директор електротехнічного заводу Д.С. Янчук, директор спиртзаводу А.П. Новінський. А голова правління РСТ М.П. Слісарчук навіть «викроїв» був кошти на відрядження під час одного з виїздів на концерт. Тож самодіяльні артисти щиро їм за це вдячні. Хоч у державі й криза, бирлівчани живуть з піснею.