– Оскільки за чинним законодавством про вибори Президента України органи виконавчої влади та місцевого самоврядування повинні забезпечити необхідні умови для діяльності виборчих комісій, створити умови для вільного, прозорого та демократичного волевиявлення громадян, скажіть, будь-ласка, Світлано Леонідівно, як загалом пройшов перший тур виборів у нашому районі?
– Виконуючи відповідні статті Закону «Про вибори Президента України», Указу Президента України «Про забезпечення реалізації конституційних виборчих прав громадян України, прозорості та відкритості виборчого процесу на чергових виборах Президента України», головою райдержадміністрації завчасно було видане розпорядження, за яким органам виконавчої влади та місцевого самоврядування базового рівня були доведені чіткі завдання: що, коли і в який спосіб потрібно зробити, щоб унеможливити зрив виборчого процесу, уникнути недоліків та прорахунків, що давали б підстави визнати вибори не дійсними.
Нам вдалося чітко взаємодіяти з основними суб’єктами виборів в частині створення їм відповідних умов для здійснення повноважень.
Для забезпечення належної життєдіяльності територій в складних погодних умовах діяла оперативна група з числа відповідних служб району, яка й забезпечила необхідні умови підготовки та проведення виборів.
В день голосування 17 січня впродовж доби працювали оперативна та інформаційні групи в райдержадміністрації, відповідальні особи місцевих органів влади, районних служб та організацій, які сприяли виборчим комісіям у відновленні енергопостачання, зв’язку, очищенню доріг та вулиць, транспортному забезпеченню тощо. Все це дало можливість в спокійній обстановці, без зайвої метушні та з високим ступенем розпорядливості дільничним виборчим комісіям провести всі процедури голосування, підбити відповідні підсумки, оформити виборчу документацію та здати її до окружної виборчої комісії.
В районі в день голосування на наших дільницях перебувало декілька міжнародних груп спостерігачів, за процесом голосування спостерігали представники більшості кандидатів у Президенти, засобів масової інформації. І можу констатувати, що грубих порушень виборчого законодавства на всіх виборчих дільницях району не зафіксовано, що дає сподівання ще краще організувати роботу в другому турі цих виборів. Зараз завершується формування нових дільничних виборчих комісій, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування готуються передати їм відповідні матеріальні засоби, створити кращі умови для роботи.
Ми ж знову організовуємо діяльність районних служб на виконання чергових завдань для результативного проведення повторного голосування.
Користуючись можливістю, хочу щиро подякувати керівникам органів виконавчої влади, посадовим особам місцевого самоврядування, керівникам районних служб та організацій, членам дільничних виборчих комісій, всім тим, хто долучався до забезпечення необхідних умов для їх діяльності, за виявлене терпіння, патріотичне розуміння потрібності такої важкої роботи, одержаний відповідний результат.
– Багато нарікань на цих виборах, як видно з засобів масової інформації, було щодо якості виборчих списків. В райдержадміністрації працює відповідний підрозділ Державного реєстру виборців. Що б Ви сказали про його діяльність і, найголовніше, про результативність у період складання та уточнення списків виборців?
– Щиро пишаюсь тим, що в цьому невеличкому колективі працюють одержимі спеціалісти, які, не шкодуючи сил і часу, знайшовши тісне порозуміння з усіма суб’єктами складання та уточнення списків виборців, йдуть в авангарді Держреєстру виборців України, вносять туди багато своїх інновацій, спонукають до активних дій з уточнення списків дільничні виборчі комісії, органи місцевої влади.
Тому, порівнюючи з іншими територіями, в нас значно менше було нарікань та скарг на якість виборчих списків, а якщо й траплялись такі, то це з причин від них незалежних. Адже у вересні минулого року всі виборці України одержали повідомлення від Центрвиборчкому про включення їх до Державного реєстру виборців. А для тих, хто їх не одержав, або в них були якісь помилки щодо персональних даних, був час звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців РДА, де за 10 хвилин можна було зробити всі уточнення або внести в список пропущених. Більшість так і зробила.
Ну а решта – змушена була в день виборів звертатися до місцевого суду, який виносив постанови про включення до списку.
Треба віддати належне багатьом керівникам місцевих громад, дільничних комісій, які після першого туру надали відповідні відомості про тих, хто були пропущені, і їх було включено до реєстру, а значить, вони будуть у списках на повторне голосування. Ну а тим, хто й тепер не потурбувався про себе, доведеться знову звертатися до суду про включення до списку виборців. Але це знову буде не з нашої вини.
– Крім виконання повноважень голови райдержадміністрації, Ви є головою районної організації Української республіканської партії «Собор», яку очолює А.С.Матвієнко, керівником фракції УРП «Собор» у районній раді поточного скликання. Днями раніше Центральна Рада Української республіканської партії «Собор» прийняла рішення про підтримку кандидатури Юлії ТИМОШЕНКО у другому турі виборів Президента України. Як з погляду на це рішення буде діяти С.Л. Шульц?
– Природно, що в першому турі наша партійна організація підтримувала кандидатуру Президента України Віктора Ющенка. Адже вибір УРП «Собор» на користь його підтримки був зумовлений послідовною позицією партії, зорієнтованої на захист українських цінностей, побудову модерної демократичної європейської держави.
На жаль, на результаті підтриманого партією кандидата надзвичайно негативно позначилися допущені помилки й непослідовність у реалізації цінностей Майдану. Водночас кампанія багатьох претендентів на найвищу державну посаду велася в популістському ключі, і замість продуманої програми реформ та змагання ідей виборці отримали набір чергових гасел та обіцянок, реалізація яких лежить поза межами повноважень та функцій Президента України, визначених Основним Законом.
У той же час Центральна Рада відзначає відкритий і демократичний характер першого туру президентських виборів і закликає чинного главу держави докласти всіх зусиль для завершення виборчого процесу у суворій відповідності до Закону, відповідно до європейських демократичних стандартів.
Лишаючись послідовною, Центральна Рада оголошує про підтримку в другому турі кандидатури Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, яка здатна забезпечити незворотність демократичних процесів, належним чином представлятиме державу на міжнародній арені, захищатиме її незалежність і суверенітет.
УРП «Собор» має значні напрацювання та проекти нормативно-правових актів у сфері реформи економіки, судочинства, державного управління, регіональної політики і місцевого самоврядування, науки та культури, державної політики в сфері сім’ї та молоді, які можуть бути реалізованими в інте - ресах українського народу новим Президентом України – Юлією Тимошенко.
Центральна Рада зобов’язує місцеві партійні організації активно включитися у виборчу кампанію з метою забезпечити чинному прем’є ро ві підтримку всіх виборців, які дотримуються національно-демократичних поглядів. Центральна Рада закликає всіх, хто віддав у першому турі голоси Віктору Ющенку, прийти 7 лютого на дільниці й проголосувати за Юлію Тимошенко.
Як член Центральної Ради УРП «Собор», я повністю підтримую це політичне рішення. Прошу місцеві осередки партії поступити так само.