Віра Михайлівна Мулярчук народилася 25 січня 1934 року у с. Верхівці Тростянецького району. У 14 років із похвальною грамотою закінчила 7 класів. У 1949 році у Києві була прийнята в медичний технікум «Київська фельдшерсько-акушерська школа», який закінчила теж з відзнакою. Далі вступила у Вінницький медичний інститут, після закінчення якого була направлена на роботу у Сумську область.
Випадкова зустріч у 1960 році у Вінниці з головним лікарем Бершадського району Г.Я. Будкевичем дала можливість сім’ї молодих спеціалістів Мулярчуків переїхати на роботу в Бершадь. І вже з травня 1960 року в Бершадську ЦРЛ на посаду лікаряхірурга був зарахований Феофан Антонович, а на посаду лікаря акушера-гінеколога – Віра Михайлівна. Бершадська районна лікарня одразу ж стала для Мулярчуків рідним домом. Досвіду набували поряд із корифеєм бершадської хірургії Будкевичем. Він мав пильне око й одразу ж передбачив Мулярчукам велике майбутнє.
Бути взірцем Віра Михайлівна не прагнула, у неї на меті було інше: бути гідною професії лікаря, гордістю своїх батьків, порядною, чуйною, щирою людиною, гарною дружиною, найкращою мамою для своїх дітей. І робила вона все щиро, привітно, толерантно та розумно. Завжди пам’ятала, що, обравши професію лікаря, заприсяглася рятувати людей, розуміти, підтримувати.
Віра Михайлівна Мулярчук 27 років очолювала акушерсько-гінекологічну службу Бершадського району. Лікар з високими життєвими ідеалами, професійним досвідом, під керівництвом якої виросло не одне покоління лікарів та акушерок.
Найбільш об’єктивним показником майстерності та професіоналізму лікаря є любов пацієнтів. Віра Михайлівна завоювала таку приязнь ще з перших років своєї діяльності, і вона досі живе у серцях колишніх пацієнток.
Скільки нею зроблено надскладних операцій, скільки було екстремальних ситуацій, а скільки радості від почутого першого крику немовлят!
А була ще й громадська робота: Віра Михайлівна очолювала популярне тоді об’єднання жінок – жіночу раду – організовувала різні заходи, і все робилося з душею, щиро та якісно.
Найскладніші ситуації в роботі лікаря-акушера-гінеколога її не лякали. Віра Михайлівна зосереджувалась на поставленому завданні й успішно виконувала його. Навчилася брати на себе відповідальність. Приймала пологи, оперувала, призначала лікування… До кожної паці - єнтки Віра Михайлівна підбирала особливі слова і підхід. Зважуючи, шукаючи, аналізуючи, вона ретельно підходила до постановки діагнозу і підбору адекватного лікування. Своїх пацієнток відчувала дуже тонко. За це жінки віддячували Вірі Михайлівні любов’ю, довірою та повагою. Спогади про роки трудової діяльності Віри Михайлівни і сьогодні змушують дивуватися та захоплюватися цією людиною.
Віра Михайлівна разом із Феофаном Антоновичем створили ідеальну сім’ю, де панували любов, доброта, взаємоповага. Виховали двох прекрасних доньок Тетяну і Наталю, вони медики-науковці, якими сьогодні пишається наша Бершадщина.
На жаль, зірка Віри Михайлівни згасла. Ми сумуємо сьогодні разом із її рідними та близькими. Світла пам’ять про Віру Михайлівну Мулярчук завжди житиме у наших серцях.
Колектив медичних працівників і ветеранів Бершадської окружної лікарні інтенсивного лікування.