До 65-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників: щоб були патріотами

  • 10
  • 28 Жовтня 2009 р

Кажуть, що тільки кадри, виховані в дусі патріотизму, можуть успішно вирішувати всі питання, спрямовані на розбудову багатої, незалежної держави. Справжній патріот любить свою сім’ю, своє село чи місто, свою мову, культуру, свою державу. Великі завдання у вихованні молодого покоління покладаються на вчителів шкіл.
Нещодавно мене, як колишнього партизанського зв’язківця, розвідника запросили до Джулинської школи на зустріч з учнями. Мову з школярами вів про війну та причини її виникнення, діяльність партизанів, про патріотизм. Хочу зазначити, що теперішні діти більш допитливі і розумні, ніж їхні ровесники довоєнного і повоєнного поколінь.
Тоді й жили бідніше, ще не було телевізора, комп’ютера.
Вчителі Джулинської школи всі свої зусилля спрямовують не тільки на те, щоб дати учням світло знань і привити їм любов до науки, а й займаються великою патріотичновиховною роботою серед школярів. Взяти, наприклад, заступника директора з виховної роботи Л.А. Заміхору.
Лариса Анатоліївна свою діяльність спрямовує на те, щоб учні знали патріотів, які кували Велику Перемогу. Дочка колишнього юного партизана, вона часто розповідає учням про народних месників, про розвідника і контррозвідника В.К. Троянського, який теж навчався в Джулинській школі, а нині проживає в Києві, має звання генералполковника.
Добре слово від себе і від батьків дітей хочу сказати про Л.Ф. Нікітчук, Н.М. Козійчук, С.М. Ткачук та багатьох інших учителів, прекрасних фахівців, які мають гаряче материнське серце і мудру голову.
Тож бажаю педколективу школи творчих здобутків і в майбутньому.
Іван ЗАКРЕВСЬКИЙ, колишній партизанський зв’язковий-розвідник.
с. Джулинка.

автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Спогади
» 02.04.2018 За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції Гідності, Указом Президента України №890/2014 від 21 листопада...
» 02.04.2018 Уривок зі спогадів «З ярмарку»
» 01.04.2018 Кілька днів по центральній ґрунтовій дорозі, яка пролягала через село, стрімко просувались фашистські війська: автомобілі, танки, артилерія. Вояки йшли повз хату мого дідуся Миколи. Тож в один із звичайних днів сорок четвертого року, коли вже...
» 30.12.2017 Люди старшого покоління добре пам’ятають значки, марки, листівки і плакати з символікою VI Всесвітнього фестивалю молоді і студентів, що проходив з 28 липня до 11 серпня 1957 року в Москві. На нього приїхали тисячі юнаків і дівчат із 131 країни...
» 11.12.2017 8 грудня 2015 р. в АТО загинув Юрій Тарасенко
» 27.10.2017 Добрі справи і гарний слід
» 16.09.2017 Поетичний заповіт Миколи Хараїма
» 04.02.2017 Пам’яті друга
» 17.12.2016 Оніщенко Віктор Васильович
» 10.12.2016 Дороги майора Дігтяра
Всі статті розділу Спогади »
Цікаві фото
4 фото   
2 фото   
3 фото   
3 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Мельник Порфир Степанович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Відновлені органи Радянської влади приділяли велику увагу нормалізації життя та налагодженню роботи установ міста. Були вжиті заходи, спрямовані на поліпшення санітарного стану міста і громадського харчування. Розроблено план відбудови промислових об'єктів, набору та відправки робочої сили на відродження шахт Донбасу. Силами місцевих лікарів у Бершаді для поранених солдатів і офіцерів... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

До 65-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників: щоб були патріотами - Спогади - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники