Заклад відвідують понад 270 малят. Для них готують два сніданки, обід і вечерю. Меню надзвичайно різноманітне – борщі, супи, м’ясні, рибні страви, з молочних продуктів, овочів, випічка. Кухарі власноруч випікають смачні булочки, ватрушки, пиріжки, готують запіканку з сиру.
Олена Анатоліївна на кухні працює вже більше п’ятнадцяти років. Особливості дитячого харчування, кулінарну справу загалом знає до тонкощів. У свій час навчалася в Бершадській професійно-технічній школі, за освітою – кухар-кондитер. Але, як і кожна дівчина, секрети кулінарії опановувала вдома ще з дитинства. Її мама, Неля Гаврилівна, дуже вправна господиня, а бабуся, Олександра Гордіївна, довгий час працювала кухарем дитячого садка в селі Осипенко Бердянського району Запорізької області, у тракторній бригаді.
– Ми часто їздили в гості до бабусі, – розповідає Олена Козло. – Від неї більше дізналася, як варити борщ, готувати картоплю з м’ясом, в соусі, інші страви.
Вдома, за словами Олени Анатоліївни, вони з мамою часто готували в печі картопляники з куркою, качкою, м’ясом, налисники, запіканку. Нині все це можна легше і швидше робити в електричній духовці, але смакові якості таких страв дещо не такі, як приготовлені в печі.
Люди старшого покоління пам’ятають старовинні горнята-близнята, в яких любили готувати смачні страви наші матусі і бабусі. Олена Козло теж використовує спеціальні керамічні горщики, в яких запікає картоплю з м’ясом, грибами… Вдома господиня надає перевагу традиційним стравам української кухні. Уміє вона приготувати неповторні борщ, холодець, налисники, картопляники, вареники, голубці, страви з риби, яку використовує також для різних холодних закусок. Знає багато рецептів, але чимало й сама фантазує.
Як відомо, у харчуванні українців значне місце займає хліб, який з давніх-давен наші предки берегли і шанували. Олена Анатоліївна вміє і раніше сама випікала хліб, однак останнім часом купує його в магазинах. Також залюбки пече торти, рогалики, пиріжки, ватрушки… – Коло тіста треба бути несердитим, – переконана господиня, – тоді воно буде вдалим, а відтак і смачна страва вийде.
В українській кулінарії велика увага приділяється смаковим якостям страв, тому в ній використовується чимало прянощів. Готуючи різну смакоту, пані Олена вдало підбирає підливи, які поліпшують смак і зовнішній вигляд страв.
Прикрашає, ароматизує їх вона відповідно до сезону – петрушкою, кропом, листям салату, лимоном тощо.
– Олена Анатоліївна готує дуже смачно, любить свою справу, – стверджує її колега Оксана Білик. – Вона порядна, шанована людина. Разом із чоловіком Віктором Миколайовичем вони виховали сина і дочку, яка працює вихователькою в нашому дитячому садочку, тішаться п’ятирічним онуком Андрійком.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.