Справжній господар

  • -1
  • 10 Липня 2015, 09:00

Якось, спілкуючись із жителями Кидрасівки, розпитував, як живеться селянам у нинішній непростий час. Проблем, звичайно, багато, але люди просять одного: миру, і щоб держава давала хоч цей мізер – пенсію. Водночас раді та вдячні, що є грошова та натуральна підтримка від оренди земельних паїв.

Говорили про фермерів, які орендують землю в Кидрасівці та Голдашівці. Люди по-різному до них ставляться. Але коли мова зайшла про Петра Михайловича Третяка, один чоловік аж вигукнув: «О... (зробив паузу) то господар!».

Було дуже приємно чути ці слова, адже Петра Михайловича знають багато людей і поза межами району.

Починала сім’я Приків та Третяків із власних паїв. До того, як почати власну справу, Петро Михайлович працював агрономом у колгоспі, потім багато років – Кидрасівським сільським головою. Тому люди добре його знають і довіряють. Коли ж розпалося колективне господарство, довірили свої паї, адже бачили, як сім’я господарює.

Мешканці Голдашівки теж звернулись до них, щоб орендували їхні землі. І, мабуть, у цьому вони не помилились. Фермерське господарство оновило техніку, нині забезпечене сільгоспінвентарем, тракторами, комбайнами.

Петру Михайловичу доводиться бути не лише агрономом, а й інженером, бригадиром, завскладом, обліковцем. Надійну підтримку дає йому дружина Валентина Володимирівна, виконуючи обов’язки бухгалтера. І треба сказати: вона хороший, кваліфікований спеціаліст. Любить порядок у всьому, все в неї в лад.

Сім’я облаштувала затишний будинок, їдальню для працівників, які можуть там пообідати, випити чаю чи кави, відпочити. Тут завжди по-домашньому чисто та затишно. На підмогу батькам приходять син Іван, донька Тетяна і навіть онук Тіма. Росте сімейна зміна Третяків, які привчаються до роботи, вчаться працювати на землі.

Петро Михайлович господарює по-науковому: дотримується сівозміни, вносить міндобрива, оброблює рослини гербіцидами та пестицидами. Земля ж віддячує добрими врожаями.

Не байдужий Петро Михайлович до проблем громади. Проблем багато, їх потрібно вирішувати. І, звичайно, наш спільний біль – бойові дії на Сході України. Господарство постійно надає допомогу, чим може, і, звичайно, люди це цінують. Недарма ж і обрали депутатом районної ради від голдашівської громади, хоч і мешкає він у Кидрасівці.

Нині ж, на День апостолів Петра і Павла, Петру Михайловичу виповнюється 50 років. Щиро зичимо йому міцного здоров’я, хай кожен день приносить багато радості, гарних врожаїв на ниві і в житті, з роси й води на добру сотню літ!

Микола РУДИК, с. Михайлівка.


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
6 фото   
5 фото   
4 фото   
2 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Вовчок
Рудий Леонтій Тихонович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.09.44. Похов. Румунія.

З історії Бершаді
Соціалістична перебудова сільського господарства тривала. Крім раніше створених кооперативних об'єднань селян, у березні 1928 року виникає ТСОЗ «Геть злидні». З метою зміцнення невеликих господарств, кращого використання знарядь виробництва в районі створили чотири кущові об'єднання колективів, з машинно-хінними станціями у кожному. В самій Бершаді колективи об'єдналися в кущ у складі трьох... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Справжній господар - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники