Таке його життєве кредо

  • 0
  • 18 Травня 2013, 21:11

Його трудова біографія розпочалася в середині сімдесятих років, коли закінчив середню школу в рідному селі Усті. Про це свідчить і перший запис у трудовій книжці – різноробочий колгоспу «Шлях Ілліча». Оті «різні роботи» виконував у досить-таки чисельній будівельній бригаді господарства. Найбільш пам’ятною подією того періоду було виконання почесного доручення колективу – саме Валентин Кушпела, як наймолодший працівник, заклав перший камінь при спорудженні будинку тваринника на фермі.

Втім, кар’єра різноробочого тривала недовго. Уже наступного року разом із ровесниками вирішив вступати в популярний тоді серед випускників нашого району Одеський інститут народного господарства. Спеціалізацію обрав досить-таки «приземлену» і практичну: економіка та облік у сільському господарстві. До речі, практично всі бершадці, які вступали туди, ставали студентами, а згодом і хорошими фахівцями.

Там, в Одесі, зустрів і свою долю – Людмилу (про неї наша газета писала трішки раніше). Роки навчання минули дуже швидко. Навіть під час канікул не сидів Валентин без діла: працював у студентському будівельному загоні, у складі якого побував у різних регіонах Радянського Союзу. А в Одесі студенти збудували тоді один із корпусів відомого санаторію «Куяльник». Тоді, у молоді роки, встигав він ще й спортом активно займатися – мав перший розряд із баскетболу.

Одержавши диплом про вищу освіту, повернувся в рідне село, адже саме звідси мав цільове направлення на навчання. Деякий час працював головою ревізійної комісії господарства, а потім півтора року служив в армії, звідки повернувся у званні старшого сержанта.

І ось уже більше тридцяти років Валентин Якович Кушпела трудиться в рідному районі. У колгоспі працював бухгалтером, економістом, головним економістом… Найбільш пам’ятним із того періоду залишилася «п’ятирічка» 1986-1990 років. Саме в цей час він очолював сільську раду. І тоді, як і завжди, в очільника сільської громади, було чимало турбот. Далі знову працював за фахом у господарстві. Здібного спеціаліста помітили і призначили спочатку начальником контрольно-ревізійного відділу по Бершадському і Чечельницькому районах, а згодом – заступником голови райдержадміністрації, де вів питання промисловості та економіки. Деякий час довелося попрацювати і в інших колективах, зокрема, керуючим відділенням Промінвестбанку, начальником відділу з питань праці та трудових відносин управління праці і соціального захисту населення РДА.

Вже три роки він знову на посаді заступника голови райдержадміністрації, нині веде питання аграрної галузі і соціального захисту. Дуже складна і відповідальна ділянка роботи, та досвідчений економіст намагається глибоко вникати в суть справи, ретельно і виважено підходить до всього комплексу доручених обов’язків. Та ще й вистачає у нього турбот як у депутата районної ради, голови постійної комісії з питань бюджету та економічних реформ.

Як зізнається сам Валентин Якович, у житті доводилося змінити не одну роботу. І кожна з них спонукала до вивчення чогось нового, того, що раніше не знав. Підтверджується істинність давнього правила: вік живи – вік учись. Та де б не доводилося працювати, незмінно дотримувався і дотримується вибраного ще на початку життєвого кредо – робити людям добро. Цього навчили його батьки – мама, Тала Володимирівна, і тато, Яків Семенович. І за це він вдячний їм. Як і всім добрим людям, що зустрічались на його шляху. Творити добро стало потребою.

Валентин Кушпела – людина, скажемо так, багатогранна.

Він надзвичайно ерудований, багато читає. Дуже любить працювати біля землі – це для нього справжній відпочинок.

Живучи з сім’єю в селі, він переймається проблемами громади, постійно перебуває в курсі справ, якими живе місцеве сільгосптовариство.

У ці дні на його календарі висвітлилися дві п’ятірки. Їх поставило Валентину Яковичу саме життя. Тож з роси і води Вам ще на багато літ!

Богдан БІЛОУС


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
4 фото   
3 фото   
3 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тирлівка
Дариш Никифор Федорович Українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Помер від ран 1944 р. Похов. м. Фалешти, Молдова.

З історії Бершаді
Вирощувати високі й сталі врожаї сільськогосподарських культур допомагали механізатори Бершадської МТС, яка вже з 1944 року відновила обробіток колгоспних ланів. Приклад умілого використання техніки показував депутат Верховної Ради УРСР, бригадир однієї з тракторних бригад К. Н. Синявський. Його бригада щорічно виконувала виробничі завдання на 150—180 проц. МТС міцно тримала першість у... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Таке його життєве кредо - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники