Fridge magnet wooden gears

Щедра нива Івана Вербецького

  • Подобається0Не подобається
  • 13 Лютого 2018, 09:00

На знімку: Олена Фадеївна та Іван Павлович Вербецькі. Фото автора.

Хоч життєвий календар завершує вже вісімдесятий оберт, здається, що йому набагато менше – така ж кремезна постать, як і раніше, така ж ясність розуму, власний погляд на все, що відбувається в світі. Із рідного Шумилова Іван Павлович Вербецький лише один раз виїздив надовго – коли служив в армії. Усі інші роки він сумлінно плекав рідну ниву, разом із вірною дружиною Оленою Фадеївною ростили дітей.

... Народився він у багатодітній селянській сім’ї. У різноробочого Павла Тодотовича та свинарки Марії Сазонівни Вербецьких було п’ятеро дітей – чотири сини і дочка.

Іван був четвертим із дітей і єдиним, хто дожив до нинішнього часу.

На його долю випали окупація в роки Другої світової війни, голод та інші випробування, які дуже швидко робили вчорашніх дітей і підлітків дорослими. Тож Іван, закінчивши сім класів, одразу ж пішов у колгосп причіплювачем. Як і всі, належних тоді три роки віддав армії – випало служити в ракетних військах. Завершував службу у званні єфрейтора.

Повернувся в рідне село – й одразу до роботи, але не рядовим механізатором, а бригадиром. Правда, після двох років на цій посаді повернувся до звичної роботи тракториста, очолив механізовану ланку.

Працювалося в радість, у його підрозділі було сімнадцять трактористів. Вирощували цукрові буряки, кукурудзу та інші культури. І донині пам’ятає, як встановлювали рекорди. Так, урожайність буряків сягала 496 центнерів у заліковій вазі. Але не тільки рекорди запам’ятовувалися.

Найперше – це те, що люди були дружні та згуртовані. За свою працю отримували не тільки зарплату, а й відзнаки, премії. У ході нашої розмови продемонстрував відповідні знаки переможців змагання.

Особливо гарно працювалося в роки, коли маньківський колгосп очолював Борис Дементійович Булка (Шумилів – бригадне село цього господарства). Вже тоді впроваджувалися передові технології, прогресивні форми оплати праці. Сам Іван Павлович протягом трудового життя працював на різних тракторах і комбайнах. І хоч нині техніка набагато потужніша та комфортніша, все ж вважає, що і в попередніх поколінь є чому повчитися, насамперед ставленню до роботи.

Ось так, рік за роком, і наблизився той день, коли здобув право вийти на заслужений відпочинок. Та ще відчував силу і можливості, тож, хоч і залишив механізаторські турботи, пересів на підводу і ще цілих дванадцять років возив воду трудівницям у поле, виконував інші роботи.

Та час невмолимий, і вже Іван Павлович – повноправний пенсіонер.

До свого вісімдесятиріччя підійшов із вагомими сімейними досягненнями. Виростили й виховали з Оленою Фадеївною двох дочок, видали заміж, дочекалися чотирьох онуків і аж шістьох правнуків. Можна собі уявити, яким веселим гамором наповнюється їх добротний будинок, коли всі збираються на спільні сімейні свята, Різдво, 8 Березня...

Не стане винятком і нинішній ювілей, на який обов’язково приїдуть дочки Лідія та Катерина з чоловіками. Звичайно, будуть і молодші члени великої родини.

Можна було б детальніше розповісти про всіх, особливо про зятів. Василь Бондаренко обіймав важливу посаду в районі, зараз уже пенсіонер; Іван Пустовіт – один із очільників територіальних громад, але чоловіки зауважили, що насамперед є тільки членами родини славного хлібороба.

Для них батько Іван Павлович і мати Олена Фадеївна – найшанованіші люди, а їхня затишна оселя в Шумилові – місце, яке єднає серця, ще більше згуртовує.

Завершуючи розмову, я запитав Івана Павловича, що б він побажав своїм землякам, читачам «Бершадського краю».

– Добра, радості, добробуту, впевненості у кращому майбутньому України. А головне – щоб на нашу землю прийшов мир, – сказав убілений сивиною ветеран.

І ми також зичимо йому та його родині всіх гараздів та щедрот ще на довгі-довгі роки. З роси і води!

Федір ШЕВЧУК.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Служба в зоні небезпеки: вінницькі міліціонери на Сході відновлюють правопорядок, затримують сепаратистів та кримінальних елементів.</b><br />Звільнені від терористів міста на Сході України продовжують залишатися «гарячими точками». Через цю територію...
3 фото   
<b>Семінар – практикум класних керівників</b><br />20 січня 2011 року о 9 годині на базі Красносільської ЗОШ І-ІІІ ступенів методистом РМК відділу освіти...
7 фото   
<b>Стати кращими – не просто</b><br />До Дня працівників ветеринарної медицини: Напередодні професійного свята сиджу за столом над чистим аркушем паперу,...
8 фото   
<b>День захисту дітей у Бершаді</b><br />На підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Ляшенко Йосип Терентійович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. Бєларусь.

З історії Бершаді
У важких умовах воєнного часу, відчуваючи гостру нестачу ремонтно-будівельних матеріалів і робочих рук, трудящі відбудовували підприємства. Під час масових суботників та недільників робітники й службовці розбирали завали каменю та цегли, в позаробочий час монтували устаткування, яке надходило все в більшій кількості від підприємств братніх республік. У короткий строк налагодили випуск продукції... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Щедра нива Івана Вербецького - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення