Fridge magnet wooden gears

Слово, що стало долею

  • Подобається5Не подобається
  • 30 Квітня 2010, 23:33

На знімку: Б. С. Данильченко.

Ім’я Бориса Данильченка добре відоме у журналістському світі Поділля. Спокійний, урівноважений, толерантний, він імпонує своєю щирістю і товариськістю, вмінням розуміти людей, пройматися їхніми проблемами так, як своїми. … Можливо, для тих, хто його знає, стане несподіваним те, що Борис Сергійович став журналістом випадково. Випускник Шляхівської середньої школи (у його рідній Дяківці була тільки восьмирічка) мріяв спочатку, як і чимало юнаків того часу, про погони морського офіцера.

А до столичного шевченківського університету приїхав із наміром вступати на юридичний факультет. Та коли дізнався, що на одне місце претендують дванадцять вступників, зрозумів, що навіть з його хорошим атестатом – не пробитися. Тож хлопець, який мав гуманітарний нахил, вибрав журналістику як запасний варіант… Випадковість? Можливо, й так. Але все подальше життя не раз доводило, що, як правило, випадковість з часом усвідомлюється як цілком логічна закономірність. Випускник факультету журналістики одержав направлення у тодішню вінницьку молодіжну газету «Комсомольське плем’я». Але проблеми із житлом змусили молодого фахівця кілька років попрацювати ближче до рідної домівки – в бершадській районці, яка тоді носила ідеологічну назву – «Вогні комунізму». Очолював досить складний і відповідальний відділ – сільського господарства. А це – постійні відрядження, щоденне спілкування з людьми, висока творча напруга, особливо у період збирання врожаю.
Кілька років, протягом яких працював у Бершаді, залишили в його душі гарний слід.
Згодом була робота в організаційно-інструкторському відділі облвиконкому.
Та любов до неспокійної професії газетяра, що прийшла в ході роботи в пресі, не згасала. Тож друкувався у різних виданнях. І коли Борисові Сергійовичу вже в часи незалежності України запропонували очолити обласну молодіжну газету «Панорама» (колишнє «Комсомольське плем’я»), він з великим бажанням, а головне – з намірами зробити видання по-справжньому популярним – взявся за справу.
Це були роки його найвищого творчого злету. В редакції панувала атмосфера постійного пошуку, журналісти молодіжки, продовжуючи традиції своїх попередників, не боялися братися за будь-яку тему. Газета почала випускати цікавий додаток – «Третій поверх», який користувався великою популярністю в молоді. Неймовірно, але тираж самої «Панорами» тоді, в досить складні часи, зріс до п’ятдесяти семи тисяч примірників!
Мені у ті роки пощастило знову працювати разом із Борисом Данильченком (як перед тим у Бершаді) на посаді власкора. І це були справді незабутні роки.
На жаль, доля повернула так, що він змушений був залишити посаду. Так склалося, що на загальних зборах колективу проводили вибори редактора. Я, як і деякі мої колеги, в тому числі по «Вінниччині» – Валерій Влащук, Леонід Кимак та інші – пам’ятаємо те зібрання. Чомусь у процедурі виборів брали участь і технічні працівники, які були далекими від редакційної політики, абсолютно не впливали на діяльність редакції. Але з ними провели відповідну роботу і… Через кілька років популярна колись молодіжна газета на чолі з іншим редактором благополучно перестала існувати. Навіть архів із бухгалтерськими документами зник, бо у приміщення на вулиці Гоголя,19 з’явився новий господар, який викинув всі папери геть… Втім, мова не про це. Сьогодні добре слово говоримо про нашого хорошого колегу Бориса Сергійовича Данильченка. Нині він трудиться у Вінницькій митниці в підрозділі зв’язків з громадськістю. Це означає, що він не залишив журналістику.
Його прізвище часто зустрічаємо і на сторінках «Вінниччини», і в інших виданнях.
Днями він відзначив гарну дату, яка хоч і не є ювілеєм у прямому розумінні, але змушує оглянутися назад і з надією заглянути за видноколо.
Дві п’ятірки на життєвому календарі – це своєрідні оцінки і зробленому за попередні роки, і прожитому. Думаємо, що не нижчу оцінку йому поставлять і дружина Наталя, і син Ярослав, і всі рідні та близькі йому люди.
Впевнений, що до привітань приєднаються і його колеги, друзі, земляки. З роси і води тобі, наш друже!
Федір ШЕВЧУК.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Годованець Ганна Дмитрівна</b><br />Мандрик-Годованець Ганна Дмитрівна Народилася 21 травня 1926 року в сімї селянина в с. Романівці. Батьки займалися...
2 фото   
<b>Молодь єднає Україну</b><br />Ініціатором велозаїзду стала молодіжна громадська рада при райдержадміністрації. Патріотичний захід відбувся під...
3 фото   
<b>Звітний концерт</b><br />29 квітня о 16 годині у актовій залі Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького відбувся звітний концерт...
3 фото   
<b>Свята вода очищує і виганяє нечисть</b><br />Його ще називають Йордан та Богоявлення. З ним пов'язують хрещення Ісуса Христа в ріці Йордані. Традиційно в цей день...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Сумівка
Сухоребрий Юхтим Степанович (1907) 1907 р., українець. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 02.05.44. Похов. с. Вултурул, Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Суттєво змінилося становище численних дрібних артілей бершадських ремісників. Всі вони об'єднані у шість промислових артілей, де працювало понад 600 робітників . А одна з них перетворилася на меблеву фабрику. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Слово, що стало долею - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення