Їм під ноги падав білий цвіт…

  • 0
  • 19 Січня 2018, 09:00

Хлопців знав весь інтернат, називаючи одним іменем – Юран (Юрій плюс Андрій). Нерозлийвода, дітисироти, які не знали ні материнського тепла, ні суворих батьківських повчань. Ніхто і ніколи їх не провідував, не привозив смаколиків. Інтернатівський режим сприяв тому, що хлопці виросли самостійними, вміли постояти за себе, за слабкіших, навчилися економити.

Після випуску навчалися в одному ПТУ. Юрій – різьбив по дереву, Андрій – малював та мав гарний голос. У будь якій компанії вони були її душею. Не мали шкідливих звичок.

В обох була й одна мета в житті: дізнатися правду про своїх батьків. Спадало на думку, що батьки з Карпатського регіону, який славиться умільціями на всі руки. Але щоб шукати батьків, потрібні були гроші. А їх у хлопців не було.

Закінчивши ПТУ, дізналися про напад путінської орди на Схід України. Довго не роздумуючи, з’явилися у військкомат. Їм відмовили, мовляв, молоді й зелені. Тоді хлопці поїхали добровольцями. Потрапили у саме пекло – Іловайськ. Підносили снаряди, носили воду на вогневі точки.

Були завжди напохваті. Тут вперше і зустрілися зі смертю побратимів. Одного разу, несучи хлопцям воду, потрапили на розтяжку. Їх важко було впізнати. Довго шукали їхні документи... Самих хлопців ніхто і не шукав, бо ж інтернатівські.

…Обидві труни привезли в місто. Була дуже гарна весна: цвіли дерева, все потопало в зелені. На тротуарах, ближче до дороги, на відстані 5-6 метрів, стояли різнокольорові запалені лампадки вздовж усієї вулиці від церкви до цвинтаря. Труни несли над головами в один ряд. Хтось першим зламав гілку з цвітом і кинув перед процесією. Так продовжувалося допоки дорога не стала вкрита зеленню та білим цвітом. Як по команді, люди почали ставати на коліна і простягати руки до неба.

Кам’яне серце не витримало б такої картини. Усі, хто тут був, не плакали – ридали. А сумна музика ще більше розривала душу.

Місто в білому цвіті та чорному сумові проводжало у вічність своїх героїв-сиріток. Поховали хлопців на Алеї Слави, поруч, як рідних братів. На їхніх могилах постійно горять свічки і лежать білі квіти. Люди, відвідуючи своїх рідних, вшановують та оплакують ці світлі та чисті душі…

Вічна вам пам’ять.

Настасія ЖУРАВСЬКА, с. Яланець-м. Трускавець.


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Нам пишуть
» 16.06.2018 Сьогодні економічно складний час для всієї країни та для кожного господарника і підприємця зокрема, не виняток і ПрАТ «Птахокомбінат «Бершадсь кий». Але, за свою майже сорокарічну історію, ми завжди намагалися йти в ногу з часом, постійно...
» 16.06.2018 Кожна людина має свій характер, уподобання, пріоритети у виборі прикладу для наслідування. Я давно обрав найближчих і найрідніших для мене людей – моїх батька та матір. Так склалося не тому, що вони багато чого досягнули у житті, а через те, що...
» 16.06.2018 Даруйте любов! А як її дарувати, якщо не словами в книжках? Дуже просто: презентувати в бібліотеку, де юні читачі із захопленням гортають сторінки творів своїх земляків. Під час проведення місячника крає - знавчої книги фонд бібліотеки Джулинської...
» 15.06.2018 При Бершадській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 із кінця травня працював пришкільний табір «З.О.Д.І.А.К.» із денним перебуванням школярів. У ньому відпочивали та оздоровлювалися 260 дітей – найбільше в районі. З великим задоволенням поспішали сюди учні 1-9...
» 07.04.2018 Через баночку цибульки…
» 07.04.2018 Батьківська пісня
» 07.04.2018 Завітайте до «Орхідеї»
» 01.04.2018 Шукаймо позитив, будьмо оптимістами
» 01.04.2018 І знову війна
» 01.04.2018 Уроки – як свято
Всі статті розділу Нам пишуть »
Цікаві фото
14 фото   
2 фото   
8 фото   
2 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Красносілка
Горбатюк Андрій Петрович (1922) 1922 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 31.12.41. Похов. с. Гомово, Білявський р-н, Тульська обл.

З історії Бершаді
Бершадь помітно зростала (з 1904 року вона стала містом), а умови життя трудящих лишалися важкими. Хоч кількість населення досягла вже 12 тис, у місті не було каналізації, водогону, електричного освітлення. 4 церкви, синагога, 6 молитовних будинків. У місті була тільки земська лікарня на десяток ліжок і заводський медичний пункт. Прагнучи змінити таке становище, трудящі боролися за свої права... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Їм під ноги падав білий цвіт… - Листи читачів до редакціії газети "Бершадський край" та сайту - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники