Серед високо скошених ще в минулому році до свята Купайла бур’янів, виглядає гурт ялинок-сестричок. Дивно, як же вони вціліли і не прикрасили чиюсь оселю на кілька новорічних днів? Мабуть, тому, що сховані у бур’янах. Поряд, вибачте, надвірний туалет без дверей, на стіні якого увіковічнив себе якийсь 7-А. Добре, що хоча б не випускний.
Вздовж заасфальтованих доріжок купи минулорічного листя, сміття, на яких безтурботно вилежуються голодні бездомні пси.
Приємно, що є хоча б лавочки, де можна присісти відпочити, що і роблять молоді мами. У візочках сидить малеча. Мамам не до них, вони п’ють пиво, глибоко затягуючись тютюновим димом. Коли допили, несподівано для мене почали шукати урну для сміття, а коли знайшли, розсміялися з вигуками, що вона без дна. Порожня тара довго не залежалась – з’явились хлопчаки і пофутболили її доріжкою.
Дійшла до берега річки Дохни, яка заснула на деякий час, скута кригою. Місцеві рибалки за ловлею обговорюють політику, не забуваючи додавати у свій діалог брудну лайку. Цікаво, може, від цього краще риба клює?
З сумом очікує на прийдешню весну «Спасательная станция» на пару з облупленою дошкою для оголошень «Футбол». В очікуванні літа та відпочивальників завмерли товстопузі кам’яні валуни, перекошена переодягальня і ще, мабуть, з радянських часів одинак-«грибок».
Раптом тишу порушили двоє «шумахерів», які влетіли з гучною музикою до парку і попетляли поміж деревами до річки. Двоє літніх бабусь заледве встигли зійти з доріжки.
Повертаючись, із сумом дивлюсь на звалища сміття, яких тут чимало. Хтось же його сюди привіз і викинув…
Дорогою до автовокзалу пригадала, як з гордістю втішалися патріотизмом тих, хто перефарбував перила мосту в кольори державного стягу, а поряд завалені сміттям береги річки…
Далі перекошений будиночок-магазин «Риба», який, напевно, тримає лише крига.
Цікаво, хто захоче відпочити у «Шашличній» з чудовим краєвидом засміченої берегової лінії? Сподіваємося, що до весни, можливо, хтось і наведе тут порядок. Не кажу вже про завалену усіляким непотрібом частину дороги, де стояв базар. Не можу пояснити своїй маленькій онучці, чому дорослі тьоті і дяді смітять, та не тільки на базарі, а й повсюди, де закортіло.
Навесні у нас організовуються дні прибирання територій, так звані суботники.
Можливо, їх потрібно проводити більше і частіше, бо ж так хочеться, щоб було чисто не тільки в парку, щоб усе наше місто було чистим. Варто пам’ятати просте правило: не там чисто, де прибирають, а там, де не смітять.
Марія ЦИМБАЛЮК, м. Бершадь.