Тим, кому до вподоби творча діяльність, також є чим зайнятися – дизайн, скульптура, живопис, журналістика, література, театр тощо. Не помилюся, коли серед творчих професій назву і перукарське мистецтво, а також споріднені з ним візаж, манікюрну та педікюрну справи.
На своєму, ще зовсім невеличкому досвіді, можу коротко розказати про цікаву та затребувану, справді творчу професію перукаря-модельєра.
Людям цього фаху потрібно мати та виявляти наполегливість, розвивати фантазію та відповідні навички, які допомагають у роботі.
В училищі чи в ліцеї дуже багато залежить від майстра виробничого навчання. Людина, яка навчає творчої роботи, сама повинна бути взірцем для майбутніх професіоналів, а для учнів важливо не втрачати цікавості, бути в центрі віянь моди, знати, що є актуальним, а що залишилось у минулому. На допомогу цьому прийдуть семінари та практичні заняття. Не варто забувати і про телебачення, інтернет, журнали мод, відповідну літературу.
Ті люди, які своїм фахом обрали перукарство, вміють творити красу, перетворювати попелюшок у справжніх красунь. Та й для чоловіків зачіски відіграють не останню роль у їхньому повсякденні. Тож у хороших перукарнях завжди є гарно облаштовані жіночі і чоловічі зали чи салони.
Я навчаюся у Вінницькому вищому професійному училищі сфери послуг. Тут студентів навчають робити стрижки модних та класичних фасонів, вони опановують і манікюрну справу. Теоретичні знання ми закріплюємо на практичних заняттях. Майстерні належно облаштовані, просторі та гарно освітлені.
Для самоконтролю можна брати участь у перукарських конкурсах, які проводяться доволі часто, адже це практика та неабияке задоволення, яке отримаєте від поповнення творчого багажу.
… Професій багато, варто тільки зважити на свої вподобання і не зупинятись на досягнутому, адже у народі кажуть: «Вік живи, вік учись».
Тож навіть одержавши диплом, працюючи за фахом, важливо вдосконалюватись професійно.
Руслана ХРАНОВСЬКА, студентка Вінницького вищого професійного училища сфери послуг, м. Бершадь.