І як приємно, коли маєш де переглянути історію села, його краєвиди, побачити на фотокартках знайомих, а інколи й себе. Отож, надзвичайно важливою та корисною стала головна подія осені у Серединці. Немовби село вдихнуло краплю свіжої роси.
В життєписі села з’я вився ще один пам’ятний день: було представлено фотоальбом про Серединку, упорядкований Петром Маніленком. Книги, фільми, десятки віршів, пісень, а тепер і фотоальбом.
Приємно, що є люди, яким село не байдуже. Їм не шкода свого часу, здоров’я, сил, бо у відповідь на свою колосальну працю отримують вдячність від серединчан.
Та цього разу у створенні альбому взяли участь усі жителі села. Багато хто не залишився осторонь і допоміг Петру Васильовичу у створенні альбому. Серединчани приносили світлини зі своїх родинних фотоальбомів. Деякі знімки передавались із покоління в покоління. Презентована фотокнига містить багато чорно-білих світлин, зроблених ще на початку ХХ століття. Така активність селян доводить, що Серединка живе. Особливо допомагали сім’ї Авксентюків, Гомелів, працівники бібліотеки, школи.
Постійно підтримує творчі задуми наших земляків Олександр Кавун. Він, як ніхто, допомагає у друкуванні книг, створенні творчих проектів.
Чому? Відповідь проста, але змістовна – Олександр Федорович є палким патріотом своєї маленької батьківщини.
Важко перерахувати у виданні скількох книг бершадських журналістів він брав участь.
А я не можу не сказати про щорічну стипендію ім. В.М. Думанського. Для мене було великою несподіванкою те, що цієї осені я стала лауреатом цієї стипендії. Щиро вдячна за це. Сказати, що мені було приємно – нічого не сказати. Це також допомогло ще раз переконатися, що головне – йти до своєї мети.
Хочеться побажати землякам творчої наснаги, терпіння і, звичайно, миру. Нехай і надалі з’являються такі люди, яким село не байдуже, і які хочуть бачити успішну країну, адже працьовита Серединка – заможна Україна.
Анастасія ЯЩУК, студентка Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського.