А я все-таки щаслива!

  • 0
  • 13 Березня 2012 р

Життя прожити – не поле перейти – говорить народна мудрість. Дійсно, на життєвій стежині всього буває, навіть такого, що важко уявити. Поділитися потаємним, винести свою сповідь на суд читачів – не кожному під силу. Та вже, якщо надходять такі листи в редакцію, то виходить, що люди довіряють газеті, сподіваються, що їхня щира розповідь когось зачепить «за живе», комусь допоможе в життєвих ситуаціях, додасть сил вистояти.
Нижче ми друкуємо лист жінки, якій довелося багато «випити гіркого до дна», та вона зуміла знайти себе, і, попри все, стати щасливою.

«Вчилася я у Верхівському сільськогосподарському технікумі, мала багато друзів, всіх понині пам’ятаю. Та рано «вискочила» заміж за Петруся. А життя так склалося, що щасливою з ним не була.

Петрусь мій, на жаль, не зміг бути ні сім’янином, ні батьком дітям, ні чоловіком мені.

Для всіх він був – тільки не для нас.

Важко і боляче було залишатися одинокою з дітьми, – та іншого виходу не було – ми розлучилися. Тепер я розумію, що якби не наважилася на розлучення, то чи змогла б здобути вищу освіту, і, взагалі, відбутися як гідна жінка.

Адже коли розлучилися, то мій Петрусь запевняв, що я «здохну з трьома дітьми».

А я вижила! Пронесла великий біль в серці через все життя, але чуєш, Петрусю, я вижила! Все життя моє було в праці і в дітях. Як спеціаліст сільського господарства, керівник, я раділа спілкуванню з людьми, були негаразди, сльози, але все здолала.

А які діти, Петрусю, в мене виросли! Гарні, порядні, мають освіту, роботу.

Зять мені каже: «Мамо, Ви недаремно прожили життя, погляньте, які у Вас гарні і хоро ші діти, онуки». І я розквітаю, я щаслива. Мені уже 71-й рік, але й понині чоловіки мого віку співають мені пісні, та я так і залишилась одинокою, боялась злякати щастя.

Приїжджаю у Вінницю до сина, заходжу на роботу, а начальник мені каже: – Ваш син – золотий працівник, хороший і розумний.

А я відповідаю: «Я знаю».

Приходять селяни до двору і кажуть: – Сергіївно, ми прийшли подякувати тобі за сина (це найменший), ти виховала красеня чуйного, порядного (він обраний головою сільської ради).

Петрусю! Чуєш, я щаслива, мене ніхто ніколи не ображав, не принижував, не було приводу, і я не дозволяла (крім Петруся, з яким би я не вижила).

Сподіваюся, що хтось з моїх колишніх друзів прочитає і згадає Тоню. І зателефонує 098-456-75-74. Буду вдячна, край світу полечу, щоб зустрітися».


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Нам пишуть
» 16.06.2018 Сьогодні економічно складний час для всієї країни та для кожного господарника і підприємця зокрема, не виняток і ПрАТ «Птахокомбінат «Бершадсь кий». Але, за свою майже сорокарічну історію, ми завжди намагалися йти в ногу з часом, постійно...
» 16.06.2018 Кожна людина має свій характер, уподобання, пріоритети у виборі прикладу для наслідування. Я давно обрав найближчих і найрідніших для мене людей – моїх батька та матір. Так склалося не тому, що вони багато чого досягнули у житті, а через те, що...
» 16.06.2018 Даруйте любов! А як її дарувати, якщо не словами в книжках? Дуже просто: презентувати в бібліотеку, де юні читачі із захопленням гортають сторінки творів своїх земляків. Під час проведення місячника крає - знавчої книги фонд бібліотеки Джулинської...
» 15.06.2018 При Бершадській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 із кінця травня працював пришкільний табір «З.О.Д.І.А.К.» із денним перебуванням школярів. У ньому відпочивали та оздоровлювалися 260 дітей – найбільше в районі. З великим задоволенням поспішали сюди учні 1-9...
» 07.04.2018 Через баночку цибульки…
» 07.04.2018 Батьківська пісня
» 07.04.2018 Завітайте до «Орхідеї»
» 01.04.2018 Шукаймо позитив, будьмо оптимістами
» 01.04.2018 І знову війна
» 01.04.2018 Уроки – як свято
Всі статті розділу Нам пишуть »
Цікаві фото
3 фото   
11 фото   
3 фото   
4 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Драньківський Іван Андрійович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.05.45.

З історії Бершаді
Визволені від фашистської неволі, натхнені перемогами Червоної Армії трудящі енергійно взялись за відбудову народного господарства, за ліквідацію наслідків окупації. На цукровому заводі окупанти зруйнували майстерні, склади, вивезли цінне устаткування, знищили інвентар радгоспу. Величезну шкоду було заподіяно спиртовому заводу, спалено будинки в центрі міста, виведено з ладу водогін. Завдяки... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

А я все-таки щаслива! - Листи читачів до редакціії газети "Бершадський край" та сайту - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники