Підкреслюємо, не використовується і розвалюється. Адже ця школа побудована 105 років тому за кошти земства. Тож виникає думка: а чи є така нагальність і гострота в цьому трактуванні, яке ставить відділ освіти райдержадміністрації? А щоб вона була до цього часу розвалилась зовсім і залишилась купа будівельного сміття? Щоб сказав би тоді відділ освіти? Хто б за це відповів і ще думаю відповість?
Нехай скажуть з відділу освіти, хто був біля неї за 25 років, відколи вона не використовується, хто тут обкошує бур'яни, вирубує кущі, ліквідовує сміттєзвалища?
І якщо люди ще хочуть вкладати в щось гроші в
Тернівці, то для цього потрібно давати зелену вулицю і сприяти всім чим можна, а не чинити перешкоди. Особливо на такому об’єкті як колишня школа. На сьогодні з 1200 людей, які проживають в
Тернівці, мають можливість працювати лише 56 чоловік. Це в школі, лікарні, дитячому садку, сільській раді.
У сільгосптоваристві три роки тому працювало 160 чоловік, були тваринницькі ферми, худоба, автопарк, тракторна бригада, а з відома райдерж - адміністрації прийшов інвестор, і на даний час цього всього вже немає – тут працюють лише 12 чоловік. А куди ж подітись решті, в кого є сім'ї, діти? Як їм бути? Де заробити на прожиття?
А це ж люди, які хочуть за будівлю, що розвалюється, заплатити гроші в бюджет, облаштувати її, привести в порядок, вкласти свої кошти в її розвиток, зробити з неї прикрасу в центрі села, а не смітник чи притон і надати нові робочі місця. Таким людям потрібно допомагати, а не ставити палиці в колеса.
Тому ми дякуємо депутатам районної ради, які прийняли 25.12.2009 року на сесії ра - йонної ради рішення про передачу приміщення старої школи на баланс сільської громади нашого села за клопотанням нашого сільського голови. Жителям
Тернівки хочеться побачити нині турботу відділу освіти не про стару, а про нову школу, про нормальний температурний режим в ній. Хоч вона збудована недавно, однак відсутня проточна вода до школи, котельні, дуже часто можна побачити як учні та вчителі заносили воду на другий поверх вручну відрами, щоб заповнити систему, не працює тут також каналізація, і маленькі школярі мусять за 100 м бігати до надвірного туалету при морозах.
Добрим є те, що на сьогодні є такі гарні програми про перехід на профільне навчання, і Тернівська школа визначена базовою та опорною для ближніх сіл. А чому б ні? Вона ж розрахована на 450 дітей, а навчається лише 112, тобто використовується менше половини приміщення. То чи не вистачить її для дітей з навколишніх сіл? Адже демографічна ситуація дуже невтішна.
І чи спроможний бюджет вкласти такі суми в її ремонт під програми, які ще ніким не затверджені і не прийняті?
Л.Почвірна нам їх гарантує через рік чи два?
За дорученням жителів села Валентина ОЗІРНА, пенсіонерка, колишній багаторічний голова батьківського комітету Тернівської школи; Ганна КОНСТАНТИНІВСЬКА, вчителька-пенсіонерка з 40-річним педагогічним стажем.