Відомо, що радянська влада обіцяла до 1980 року побудувати комуністичне суспільство, відмінити гроші – тому, що людина буде споживати земні блага по потребах, а працювати – по здібностях, але це була утопія і бажане видавалося за дійсне. І тим не менш, була побудована розширена торговельна мережа на селі за кошти населення і колгоспів, а дивіденди відсутні й до цього часу. Вже 17 років як існує незалежна Україна, економіка якої хоча зі скрипом, але стала на шлях, обраний всім людством – ринковий.
Підприємства і підрозділи райспоживспілки в свій час були доведені до банкрутства і реорганізовані в районне споживче товариство, керівництво якого пішло по шляху найменшого опору – ліквідувало сільські споживчі товариства і, таким чином, скоротило пайовиків та здали в оренду об'єкти торгівлі приватним підприємцям, отримуючи солідну орендну плату. Виникає запитання: "Чому ці кошти не використовуються на ремонт торгових комплексів, магазинів, не виплачуються дивіденди пайовикам, адже немає необхідності закуповувати товари і платити зарплату?".
Заробітна плата працівникам районного споживчого товариства згідно із статутом Укрспоживспілки нараховується із прибутків підприємств, які не мають пайовиків, тобто ККП (колективного ковбасного підприємства) та райунівермагу.
Як відомо, торгівля завжди і всюди була прибутковою, а у Вас постійно немає коштів. Яка причина?
Шановний Миколо Петровичу, можливо у Вас немає часу оглянути зовнішній вигляд об'єктів колективної власності, які довірили Вам пайовики – то я хочу з допомогою районної газети "Бершадський край" показати Вам і всім читачам газети зовнішній вигляд фасаду торгового комплексу села
Шляхової (на знімку внизу), який нагадує вигляд будинків зразка 1944 року щойно звільнених від окупації.
Надіюсь, що після публікації цього листа Ви докладете зусиль для ремонту об'єктів торгівлі, і жителям
Шляхової не буде соромно проходити біля них.
Володимир СТОРОЖУК,
Шляхівський сільський голова.