Путівка нашій землячці обійшлася в 575 доларів. Є й дорожчі, є й дешевші – все залежить від класу. Зате в її вартість вже все входить: і дорога, і проживання, і харчування тощо. Економіка цієї країни, як відомо, тримається на нафті і туристичному бізнесі, тому імідж для єгиптян – понад усе.
Відпочиваючих у Шарм-Ель-Шейх зустрічають з квітами, до їх послуг – тренажери, масажні кабінети, басейн перед готелем. Увечері можна розважитися на дискотеці, з'їздити у місто, на екскурсію. Харчування, за словами Г.Г. Ігнатенко, прекрасне: кухня європейська, шведський стіл. Єдине, чого не було, так це українського борщу.
– Ми відчували себе дуже комфортно, адже забезпечувались усім необхідним, – продовжує Ганна Гнатівна. – Вразили надзвичайні чистота і порядок скрізь, оазиси, квіти, пальми. Взагалі, в Єгипті тільки 20% території, придатної для життя, решта – пустелі. Уявляєте: скрізь піски, пустеля і раптом – оаза. Яка краса! Купалися, звісно, в Червоному морі, вода в якому чиста, прозора. Пляжі обладнані чудово. Була раніше в Криму і Одесі на Чорному морі, але це не зрівняти.
Цікавлюсь, як же почувають себе наші відпочиваючі за кордоном, не знаючи мови країни? Виявляється, обслуговуючий персонал знає по 4-5 мов, у т. ч. й російську. – Важче було, зізнається Г.Г. Ігнатенко, з бедуїнами – жителями пустель, які таксують і, як правило, мовами не володіють.
– Мене ще приємно вразило, – каже Ганна Гнатівна, – що про нашу Україну в Єгипті знають. В одній із крамничок, коли зайшла мова про це, мені сказали: "О, це "разом нас багато, нас не подолати…".
І хоча Г.Г. Ігнатенко в Каїрі не була, пірамід не бачила, все одно враження від поїздки в неї дуже чудові. А нагадуватимуть про цікавий, змістовний відпочинок сувеніри і фотографії.
Наш кор.