Fridge magnet wooden gears

Сергій Рудченко:"Таких умов ще треба пошукати"

  • Подобається0Не подобається
  • 9 Квітня 2014, 09:00

На знімку (зліва направо): під час ранкової п’ятихвилинки головний агроном господарства Степан Павлович Загарій, ди- ректор Бершадської філії ПрАТ «Зерно продукт МХП» Сергій Андрійович Рудченко і його заступник Сергій Павлович Цимбалюк.

«Зернопродукт МХП» очолив Сергій Андрійович РУДЧЕНКО, фахівець із 32-річним досвідом роботи у сільськогосподарському виробництві. Пропонуємо увазі читачів його розповідь про досягнуті успіхи, а заодно він ділиться і враженнями, як про це господарство, так і район взагалі.

– Сільськогосподарське виробництво колись і тепер – велика різниця. У Бершадській філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» найсучасніші техніка, технології. Колись люди теж неабияк трудилися, але при тодішніх технологіях нинішні показники були недосяжними.

Торік на площі 4600 гектарів ми зібрали по 106,4 центнера кукурудзи з кожного гектара, на площі 1780 гектарів – по 64 центнери озимої пшениці, на 1449 га – по 44,7 центнера соняшнику, що є рекордом для філії. Є поля, які видавали його по 50 центнерів з гектара. 44,5 центнера з гектара ріпаку – теж рекорд для полів Бершадщини.

У середньому від корови було надоєно по 7350 кілограмів молока. Тваринництво у нас розвинене взагалі – дві із трьох ферм на Бершадщині з сучасними технологіями, а відповідно, і продуктивністю.

Кожне село і навіть його куток мають свої відмінності, традиції. Найперше, з приходом у район мене вразила наявність робочої сили – як середнього віку, так і з досвідом.

На роботу беремо всіх бажаючих, робочих місць, особливо на фермі, не бракує. У минулому році по нашій філії додатково ввели шість одиниць спеціалістів, більше десяти охоронників, всього стало більше на два десятки посадових окладів. Ще не було такого, щоб хтось написав заяву про прийом на роботу, а його не взяли. Черга хіба що у бухгалтерію, де давно підібрані досвідчені кадри.

Щодо тваринництва, то хто що б не казав, ця галузь не може бути невигідною. Як тільки надій від корови перевищує 5 тисяч кілограмів, вона вже не збиткова. Звичайно, якщо працювати над зниженням собівартості продукції, заготівлями кормів, технологіями – годівлі, утримання, доїння тощо. Відгодівля через низькі заготівельні ціни на яловиччину, хоч і збиткова, молоко покриває витрати на неї. Тваринництво – це робочі місця, регулярне надходження коштів. За січень собівартість літра молока у нас – 2,65 гривні, а реалізуємо, з ПДВ – по 5,28 гривні. Тож навіть без ПДВ рентабельність виробництва молока стовідсоткова. Таким чином, обробляючи більше восьми тисяч гектарів землі, ми за всіма показниками у лідерах по району, і вони набагато вищі середньорайонних.

Причому, поголів’я худоби ще й збільшили. Співпрацюємо з райдержадміністрацією по всіх напрямках. Цукрові буряки не вирощуємо тільки через незрозумілу політику у цій галузі. Проблеми у сільськогосподарському виробництві взагалі полягають у тому, що немає стабільності у державі.

Якби ми хоча б рік-два наперед знали, якими будуть ціни на нашу продукцію, а також на пальне, добрива, насіння, по-іншому вибудовували б економіку. А то як не погода, то цінова політика вносять свої корективи. Хоч важливу роль відіграє і світовий ринок – ціни на зерно диктує таки він. Спробуй щось планувати, якщо тонна кукурудзи коштувала раніше 2,3 тисячі гривень, а торік – тільки 1300.

А затрати на її вирощування незмінні. Причому, йдеться про сухе її зерно, хоч збираємо при 24-25-відсотковій вологості. Через затрати на доробку ця культура практично не дала прибутку. Але при наших технологіях, постачанні у системі МХП, завдяки ставленню трудівників до роботи, все-таки вдається домагатися певних результатів.

Особливо хочу відзначити агрономічну службу, очолювану Степаном Павловичем Загарієм, який більше чотирьох десятиліть працює у Баланівці. Заслуговують на похвалу і завідуючі відділками Володимир Миколайович Бандуш, Петро Павлович Гуртовий, Михайло Михайлович Палисюк. Чотири роки головним зоотехніком філії Олександр Миколайович Сагієнко.

Якщо дехто може дорікнути, чи не доведемо ми із своїми ріпаком, соняшником і кукурудзою до виснаження землі, то, дбаючи про родючість, дотримуємося всіх рекомендацій, і тому нарікання на це безпідставні.

Згідно з останніми агрохімічними обстеженнями, вміст гумусу, відколи ввійшов «Зернопродукт», навіть збільшився. Лише торік на двох тисячах гектарів внесли дефекат – по 3 тонни на гектар, ще на тисячі гектарів – курячий послід, на двохстах – органіку від власного тваринництва. А ріпак тепер посіяли тільки на 120 гектарах, хоч згідно з рекомендаціями мали право вирощувати його на 500-600 гектарах. Дотримуємося сіво - змін, бо якщо цього не робити, таких показників, як маємо, вже не матимемо. Тобто живемо не тільки сьогоднішнім днем, а й працюємо на перспективу. Ми увійшли на Бершадщину не просто, як прийнято казати, надовго, а, ймовірно, назавжди. Бо таких умов, як у цьому районі, ще потрібно пошукати.

А щоб було це саме так, займаємося і соціальною політикою, надаючи посильну допомогу сільським радам. Тільки на ремонт криниці, яка забезпечує водою дитячий садок і школу, частину населення у П’ятківці, нами було вкладено більше ста тисяч гривень. Розчищаємо дороги від снігу, підвозимо пісок тощо. А виплати на орендовані паї, якщо перевести на ринкові ціни, завжди набагато вищі від рекомендованих. І цей показник нарощуватимемо.

Хоч і працюємо в умовах конкуренції, підтримуємо дружні зв’язки з навколишніми господарствами, фермерами.

Якщо середньомісячна заробітна плата становила у нас у позаминулому році 2250 гривень, то у минулому вона зросла на 200 гривень.

Користуючись нагодою, висловлюю вдячність колективу за те, що зовсім безболісно пройшла моя адаптація у ньому, коли при йшов на роботу.

Щодо повсякденної діяльності, то я є прихильником того, щоб працівники були ініціативними, завжди з настроєм йшли на роботу і поверталися з неї додому.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Бронзові призери чемпіонату</b><br />Протягом п’яти днів проходили у Ковелі Волинської області чемпіонат України серед підлітків 1997-1998 років...
4 фото   
<b>Птахокомбінату «Бершадський» – 35!</b><br />Матеріали з ПАТ «Птахокомбінат «Бершадський», у тому числі і з нагоди пам’ятних дат, доводилося готувати не раз. І...
14 фото   
<b>ШУМИЛІВ</b><br />
13 фото   
<b>Краєзнавчий музей</b><br />На мальовничих берегах річок Дохна і Берладинка стоїть центр великого, із родючими землями, розкішною природою та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бирлівка
Кабанець Яків Самійлович (1915) 1915 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 17.04.45. Похов. с. Оберндорф, Австрія.

З історії Бершаді
Активно діяли й молодіжні підпільні групи. Ватажок однієї з комсомольсько-молодіжних груп Борис Нижник (підпільна кличка Роман Бурий) разом з товаришами здійснив кілька нападів на румунських жандармів. Підпільники знищили ворогів та забрали їх зброю. Гестапівці натрапили на слід групи. Вже отримавши смертний вирок, вихованець ленінського комсомолу в листах до рідних жалкував, що не зможе далі... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Сергій Рудченко:"Таких умов ще треба пошукати" - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення