Є можливість встановлення опалення у самому закладі культури (до кінця місяця), де також розміщена і сільська бібліотека.
Відвідало керівництво району магазин, поцікавившись станом справ. Зокрема, було зроблено зауваження щодо відсутності таблички із графіком роботи та вогнегасника.
Завітав голова райдержадміністрації і до церкви на честь Казанської ікони Божої Матері, де правив службу о. Миколай з нагоди храмового свята Іоанна Богослова.
Приємно вразив стан Романівського ФАПу, де проводяться ремонтні роботи з водовідведення для подальшого облаштування внутрішньої вбиральні. Замінено на пластикові 19 вікон та 2 дверей.
Переймається станом сільського медичного закладу його завідуюча Онися Дейнега.
Велику роботу проведено сільським головою Анатолієм Палагнієм, як у Романівці, так і в Михайлівці. Зокрема, хочеться відзначити загальноосвітню школу, зовнішній вигляд якої помітно змінився на краще. За сприяння районної влади та в рахунок соціальних угод замінено вікна на пластикові, облаштовано внутрішні вбиральні, зроблено ремонти класів та забезпечено тепловий режим у них. Планується капітальний ремонт підлоги у шкільному коридорі, але це вже питання наступного сезону. Налагоджено тісну співпрацю із керівниками СФГ «Фермерпродуктсервіс» Анатолієм Головнею, ПАТ «Явір-агросервіс» – Євгеном Бондарчуком та ПП «Валентина» – Василем Гондаруком.
Турбується керівник громади і про найменших її жителів. Приведено до належного стану дитячі майданчики, подвір’я ДНЗ «Малятко» та ремонт самого приміщення садочка, організовано підвіз дітей молодшого шкільного віку із Романівки, планується підвіз і дошкільнят.
Вивчивши досвід Серединської громади та підрахувавши витратні кошти на попередні опалювальні сезони, Анатолій Палагній ініціював проведення електроопалення у дитячому садочку. Нині завершено більшу частину робіт, проведено навчання із персоналом щодо користування.
Зауважив сільський голова, що однією із проблем є відсутність дільничного інспектора на цій території. Особлива його потреба відчувається під час свят і масових зібрань людей, та й перебування його хоча б раз у тиждень у громаді не завадило б.
Відвідав очільник району і пункт тимчасового базування швидкої медичної допомоги, який відкрито при Михайлівській амбулаторії загальної практики – сімейної медицини. Під час спілкування із головним лікарем Іваном Пікулою стало відомо, що у закладі забезпечено необхідний температурний режим, оснащено медикаментами для надання першої невідкладної допомоги, є в наявності автомо білі. Під час виклику швидкої допомоги на село виїжджає автомобіль із Бершаді, а інший працює по територіальній громаді, що дає можливість одночасно обслуговувати більшу кількість пацієнтів. Також було наголошено головним лікарем, що автомобілі «швидкої» не обладнані дефібриляторами, ЕКГ та не мають у наявності наркотичних препаратів. «Люди поступово звикають до режиму роботи медичних закладів у новому форматі, – сказав І.Пікула. – За час роботи зафіксовано 135 викликів «швидкої». Але соціальна напруга у громаді залишається». Та й у спілкуванні із Михайлом Бурлакою пацієнти звернулися із проханням залишити їм ліжко-місця.
Підсумовуючи зустріч, голова райдержадміністрації наголосив, що виконуючи соціальні ініціативи Президента України, районна влада робитиме все необхідне в плані модернізації системи екстреної медичної допомоги, добиваючись реальних показників якості надання медичних послуг. Також відзначив очільник району роботу сільського голови Анатолія Палагнія, який вболіває душею за свою громаду, є досить ініціативним та старається забезпечити необхідні комфортні умови, як у закладах соціальної сфери, так і у громаді вцілому.
«У свою чергу, – сказав Михайло Бурлака, – районна влада сприятиме у всіх позитивних починаннях та креативних зрушеннях, які забезпечуватимуть добробут жителів громад».
Галина ІВАНЧЕНКО, головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ апарату райдержадміністрації