На знімках: голова райдержадміністрації Михайло Бурлака, голова районної ради Микола Грабчак і сімейна медсестра Війтівської амбулаторії Надія Постоловська (справа наліво) обговорюють питання медичного обслуговування населення; у дошкільних навчальних закладах Війтівки створено належні умови для гармонійного розвитку дітей. Фото автора
Робочий візит до Війтівської територіальної громади керівники району розпочали з відвідання амбулаторії загальної практики – сімейної медицини. Лікувально-профілактичний заклад кадрами укомплектований, тут функціонують денний стаціонар, лабораторія, стоматологічний, дитячий кабінети, кабінет фізпроцедур. Необхідно оновити медичне обладнання, і це завдання на перспективу. За словами сільського голови Марії Замкової, на надання медичної допомоги з сільського бюджету виділено дві тисячі гривень. П’ять років тому амбулаторію капітально відремонтували, цьогоріч же зробили косметичний ремонт. Є певні проблеми з опаленням, але до початку опалювального сезону вони будуть вирішені в робочому порядку. Вже на місці було спільно визначено, що необхідно облаштувати під’їзд до амбулаторії, висадити на її території дерева, квіти.
Зовсім недавно у селі запрацював пункт заготівлі молока, якого тут щодня приймають близько тонни. У представників із району, які ознайомилися з умовами його роботи, залишилося гарне враження.
У Війтівці 1449 дворів, 22 вулиці і 9 провулків, загальна протяжність яких – понад 32 кілометри, 16 км з них облаштовані освітленням. Сільська рада працює над тим, щоб і решта вулиць також були освітлені. Чимало задумів щодо благоустрою населеного пункту. Однак найактуальнішим на сьогодні є питання капітального ремонту сільського будинку культури, якого, за словами директора Валентини Багач, не робили 40 років. Вже замінено 17 вікон і 4 дверей на енергоощадні, ремонту потребують дах, фасад, внутрішні приміщення. Загалом, за словами заступника сільського голови з питань діяльності виконкому Сергія Бевзенка, вартість ремонтних робіт становить понад 450 тисяч гривень, на сьогодні їх виконано на суму 169 тис. грн. Валентина Хомівна розповіла, що при будинку культури діють десять гуртків художньої самодіяльності і фізкультурно-оздоровча студія, два народні колективи. Керівники району і села оглянули приміщення бібліотеки, світлиці, фізкультурно-оздоровчої студії, пошти, відділення зв’язку, глядачеву залу, кімнату дільничного інспектора міліції, висловили свої пропозиції, в тому числі й по благоустрою.
Місцева загальноосвітня школа, в якій навчаються більше 450 учнів, до нового навчального року готова. Нині тут працюють над тим, щоб встановити придбаний новий котел опалення.
Гарне враження на всіх справили дошкільні навчальні заклади «Світлячок» і «Мрія», де загалом у восьми групах виховуються 166 дітей. В обох дитсадках створено чудові умови для виховання дітей, їх забезпечено якісним харчуванням. Відзначу: торік було реалізовано проект «Капітальний ремонт (енерго ощадні заходи) в ДНЗ «Мрія» с. Війтівки Бершадського ра йону Вінницької області» за кошти Європейського Союзу та Програми розвитку ООН в Україні, бюджетів району і сільської ради, а також громадської організації «Агенція розвитку територіальної громади «Єдність». Як пояснив Сергій Бевзенко, таким чином було замінено два котли індивідуального виробництва на один сучасний меншої потужності, утеплено перекриття і замінено 46 віконних і балконних блоків на енергоощадні. До речі, Війтівська сільська рада продовжує брати активну участь у проектах розвитку громад.
Побували керівники району і громади й у ПАТ «Птахокомбінат «Бершадський». Заступник голови правління Тетяна Натолочна розповіла про діяльність та перспективи підприємства, завдяки якому суттєво поповнюється дохідна частина місцевих бюджетів.
Тут невдовзі планують увести в дію нову сушарку, в планах – й оновлення парку тощо. На момент відвідування підприємством вже було зібрано врожай ріпаку, на половині площ – пшениці. Присутні подякували колективу і його керівнику Івану Андрушку за вагомий внесок у соціально-економічний розвиток району і висловили сподівання на плідну, консолідовану співпрацю і в подальшому.
Того дня не залишилися поза увагою і проблеми релігійної громади. Протоієрей Георгій Кожокар, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці, розповів про те, що два роки тому спільними зусиллями вдалося замінити куполи церкви, облаштувати криницю, вистелити плиткою майданчик, нині проводиться внутрішній косметичний ремонт. Але найголовніше, наголосив священнослужитель, – відроджується духовність.
Підбиваючи підсумки, Михайло Бурлака відзначив активність Війтівської територіальної громади, налаштованість на перспективу. А коли є бажання – буде й результат.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ