Володимир Олексійович закінчив школу у 1995 році і вступив до Вінницького сільськогосподарського інституту (нині Вінницький аграрний університет). «А чому саме на агрономічний факультет?» – запитую. «Бо вчителем не хотів бути», – посміхається у відповідь мені (в Осіївці сім’я Петруків є династією вчителів). Після отримання диплома одразу пішов на роботу в місцеве господарство.
Спочатку робота не приносила задоволення, не раз хотів кинути. У колективі досвідчених працівників Володимирові було нелегко.
Але з часом втягнувся у кругообіг: засіяли поля – чекаєш результату, зібрали урожай – задоволений. І хочеться працювати знову.
Торік отримала диплом про вищу освіту і другий наш агроном – Ніна Семенівна, яка здобувала освіту заочно. Її всі знають як жінку, яка вміє взяти все в свої руки, з легкістю вирішити будь-яку проблему.
І не важливо, що колектив переважно чоловічий – Ніну Семенівну слухають усі. Сидить вона в своєму кабінеті, пише набридливі папери і, звичайно, на пару з Володимиром думають про врожай. Парадокс у тому, що вона працювала без освіти в колгоспі одразу після школи. Спочатку була на току, потім стала завтоком, пізніше – завскладом, заступником директора і нарешті – дипломованим агрономом і обліковцем. Колеги, які побували тут до нас, дивувались, як можна оперувати такою інформацією і при тому не мати пластикової картки про вищу освіту.
Здавалося б, що можуть дві людини? Виявляється, якщо за плечима роки практики і наполегливості, то дуже навіть багато. Адже, відома давня істина: кадри вирішують все.
P.S. Назріває типова проблема для села – робочі кадри. Професійні, кваліфіковані молоді люди, які хочуть працювати, де ви? З часом наші трактористи, які вже сотні кілометрів намотали на полі, підуть на заслужений відпочинок бавити онуків. А в поле виїхати рано не буде кому… Може, робота ця непрестижна, зате затребувана на ринку праці.
Тож, молодь села, не поспішайте підкоряти мегаполіси, ставати юристами, фінансистами… Ідіть туди, де вас чекають. У приклад вам наші агрономи, і я впевнена: таких, як вони, є немало на Бершадщині.
Юлія ТОДОРЕНКО, студентка факультету журналістики Львівського національного університету ім. І.Я. Франка.