Fridge magnet wooden gears

Професіонали

  • Подобається0Не подобається
  • 11 Листопада 2011, 09:00


Одним з господарств, де в цьому році найкраще велися як літні, так і осінні польові роботи, знову є ВАТ «Птахокомбінат «Бершадський». Можна тільки порадіти злагодженості і професіоналізму працюючих, а ще, звичайно, високій врожайності культур, побувавши днями на його полях.

Якби наші діди завітали на цьогорічні кукурудзяні поля даного підприємства, то очам своїм не повірили б. Бо дивуватися дійсно було чим. Прямолінійність посіву – бездоганна. А так, як у міжряддях щей зовсім не було бур’янів, проглядалися вони на десятки метрів у глибину плантації. У рядках теж все було, ніби по велінню чарівної палички. Рослини не тільки вишикувалися, мов штахетини у паркані дбайливого господаря, практично на однаковій відстані одна від одної, а на додачу ще й чималої величини кукурудзяні початки ніби хтось навмисне поприв’язував теж практично на однаковій висоті.

Все це означало – чітке дотримання технології вирощування даної культури, помноженої, без чого вона була б неможливою, ще й на відповідний її сортовий склад. Але, якщо висловлюватися звичайною хліборобською мовою, все це є доказом тому, що у птахокомбінаті давно вже зрозуміли – далі жити буде неможливо, якщо продовжувати господарювати на землі по-старому і чекати при цьому на гарний урожай.

У день, коли ми заїхали на кукурудзяне поле, воно виявилося останнім у цьому сезоні, на якому комбайнери підприємства Володимир Васильович Бондарчук (на знімку) та Ігор Васильович Шевчук закінчували обмолот качанистої. Приємно було бачити з якою швидкістю їхні «Кейси» прямо таки «літали» в загінках. Адже хіба міг хтось ще донедавна уявити, що одним таким комбайном навіть таку культуру, як кукурудза, можна буде молотити щодня на площі до тридцяти гектарів.

Про урожайність її у даному полі вже і мову не доводиться вести, бо як не рахували, а виходило більше ста центнерів з гектара. І доказом тому, що це аж ніяк не помилка у розрахунках, були аж шість ЗІЛів і два КамАЗи, водії яких Василь Деркач (на знімку), Григорій Білозір, Станіслав Мельниченко, Сергій Недопапа, Павло Руденко, Григорій Лавренюк, Павло Луцишин та інші те й робили, що під’їжджали і від’їжджали з повними кузовами.

Вологість зерна, його втрати, як і намолочені центнери – все це контролювалося в самому комбайні.

Комбайнери розповідали, що тільки за годину роботи вдавалося намолотити одним агрегатом до 36 тонн зерна, а за день – до двохсот тонн.

До команди професіоналів годилося б, мабуть, занести того дня і Юрія Григоровича Загороднюка (на знімку), який на сусідньому полі трактором «Нью-Холенд» в агрегаті з оборотним плугом готував ріллю під наступний урожай.

Здавалося б, земля з тих пір, як на ній працювали попередні покоління, не змінилася, а віддачу почала давати он яку. Однієї тільки кукурудзи згадуваний вже В.В. Бондарчук намолотив у цьому році більше чотирьох тисяч тонн. А зросла урожайність, мабуть, тільки завдяки тому, що саме життя заставило запрацювати у цьому господарстві по-іншому. І щоб просто сказати, що в даному напрямку тут почали реалізувати якісь технології, то це означало б – нічого не сказати. Неозброєним оком тут не раз проглядалося, що неабияк працюють ще й з людьми, створюють їм належні умови праці та її оплату.

Таким чином, «революція» на полях птахокомбінату відбулася не тільки у технологіях, а й в людських душах – у цьому, всі стверджують, незаперечна заслуга директора підприємства І.І. Андрушка. У тутешньому трудовому колективі тепер можна зустріти працюючих з Крушинівки й Війтівки, з райцентру та багатьох інших сіл, але це аж ніяк, здається, не відбивається на організації їхньої роботи. Всі добре розуміюсь як одне одного, так і ті завдання, які щоденно постають перед ними. Таким чином, до команди професіоналів можна було б зарахувати чи не всіх трудівників цього колективу.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
8 фото   
<b>День Незалежності 2007</b><br />
5 фото   
<b>Земляк на висоті</b><br />У п’ятницю, 6 червня, терористи збили військовий літак АН-30 над Слов’янськом. На борту було 8 членів екіпажу, які...
2 фото   
<b>Олексієві Степовому дали 10 років за карикатуру на Сталіна</b><br />&rdquo;Ви якою мовою говорітє? &mdash; 81-річний Олексій Степовий стоїть на східцях Будинку культури в селі Джулинка...
3 фото   
<b>Головна проблема Ставків – безробіття</b><br />Голова райдержадміністрації Олександр Снігур з керівниками районних служб та організацій відвідав Ставчанську...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Красносілка
Нагорний Микола Романович Українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
Широкого розмаху стахановський рух набув на спиртовому та пивному заводах, меблевій фабриці, маслозаводі, серед робітників артілей. Учасники змагання, маючи значні трудові досягнення на своїх підприємствах, подавали шефську допомогу сільським трудівникам. Ще з довоєнних часів збереглись міцні зв'язки робітничого колективу цукровиків з селянами с. Поташні. Робітники після закінчення... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Професіонали - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення