На знімку (зліва направо): оператор V розряду Олександр Анатолійович Начорний і генеральний директор Олег Валерійович Скрипник на території елеватора. Фото автора.
Після масштабної реконструкції, у яку вкладено більше ста мільйонів гривень іноземних інвестицій, загальна його потужність збільшилася із 13 до 31 тисячі тонн.
За словами генерального директора цього товариства Олега Скрипника тепер тут спроможні переробити і відправити до ста тисяч тонн зерна за сезон. А щодоби спроможні прийняти і переробити його півтори тисячі тонн. Елеватор є одним із найпотужніших у радіусі п’ятдесяти кілометрів навколо Джулинки.
Належне справедливо буде віддати і його господарям, які, запланувавши ввести його в дію до цьогорічних жнив, слова дотримали – працювати він почав зовсім недавно – 11 липня. Щоправда, належить іще упорядкувати його територію, у планах також будівництво нового адмінприміщення. Але чи не найголовнішим є те, що технологічне обладнання запрацювало якраз в пору.
Оскільки це є новинкою для всіх, на його території перебував не тільки обслуговуючий персонал зміни, а і головний спеціаліст з питань охорони праці управління праці і соціального захисту населення райдержадміністрації Анатолій Похила та завідуючий сектором охорони праці та інженерно-технічного забезпечення управління агропромислового розвитку райдерж - адміністрації Григорій Череушенко. Олег Валерійович якраз пояснював їм, що, враховуючи жнивну спеку, на найбільш складних ділянках виробництва передбачено чергування працюючих не по 8 годин, а по 4 – решту зміни людина допрацьовуватиме у більш легких умовах. Усім є де помитися, всіх забезпечено спецодягом.
Важливим є ще один факт.
Хоч реконструкція включає модернізацію, комп’ютеризацію, автоматизацію виробничих процесів, тут заздалегідь подбали про те, щоб кількість робочих місць, яких 43, не зменшилася. Модернізувати виробництво мають намір і надалі.
До послуг працівників елеватора і приїжджих також їдальня.
Діє на підприємстві і сушарка, продуктивність якої 114 тонн зерна за годину. Потужність очисного обладнання – до ста тонн зерна за годину.
На території – залізничне полотно, що сприятиме оперативному відвантаженню доробленої продукції полів. Одним словом, елеватор є неабиякою підмогою хліборобам.
Павло КУШПЕЛА.