На знімку (зліва направо): Джулинський сільський голова Петро Швець, голова райдержадміністрації Михайло Бурлака спілкуються з місцевими художником Олексієм Степовим і композитором Василем Малаховецьким у будинку культури.
Насамперед сільський голова Петро Швець розповів про те, чим живе нині джулинська територіальна громада, до складу якої входить і село Берізки-Бершадські, які нагальні питання доводиться вирішувати. Варто зазначити: на території цієї сільради сільгоспвиробництвом займаються ТОВ «Агрофірма «Джулинка», добрий десяток фермерських господарств, чимало одноосібників. Діють тут і переробні та обслуговуючі підприємства – хлібоприймальний пункт, елеватор, два молокоприймальні пункти, МТС, інкубаторна станція, нафтобаза, залізнична станція та інші. У Джулинці сприятливе середовище й для розвитку малого підприємництва – тут, за словами Петра Васильовича, пропонують свої послуги 78 закладів торгівлі та побуту. У громаді створено належні умови й для нормального функціонування закладів освіти, культури, зв’язку, медичного та побутового обслуговування населення. Газифікацію населених пунктів завершено кілька років тому, нині природним газом користуються у Джулинці більше півтори тисячі сімей, у Берізках-Бершадських – 230. Велика увага приділяється й благоустрою сіл.
– Плануємо відремонтувати дороги на вулицях Крупської, Інтернаціональній у Джулинці та Першотравневій у Берізках-Бершадських, встановити огорожу в центрі Берізок-Бершадських і біля Джулинського сільського будинку культури, певну ділянку вистелити тротуарною плиткою, – розповідає сільський голова. – На виконання цих робіт вже виділено 53 тисячі гривень.
У громаді продовжується робота з облаштування вуличного освітлення – у вересні розпочнуться роботи по освітленню ще 8 кілометрів вулиць, відповідний проект вже виготовлено. Найближчим часом у центрі Джулинки і в дошкільно-навчальному закладі «Веселка» встановлять два дитячі майданчики.
Стосовно централізованого водозабезпечення населення у Джулинці проводилося опитування. З’ясувалося: наразі це питання не актуальне, адже в селі, в якому 1860 дворів, 1100 індивідуальних криниць.
Мова йшла і про утримання закладів соціальнокультурної сфери, зокрема про поліпшення умов на ФАПі в Берізках-Бершадських. Із сільського бюджету, продовжував Петро Швець, на амбулаторію загальної практики – сімейної медицини виділено 11 тисяч гривень, в тому числі три тисячі гривень – на придбання медикаментів.
Після проведення прийому громадян, на якому порушувалися питання не лише стосовно надання матеріальної допомоги на лікування, оформлення документів на землю, будівництва, а й забезпечення своєчасного проведення платежів через казначейство, ефективного використання земель, представники з району побували в закладах і підприємствах, де безпосередньо вивчали ситуацію на місцях.
У сільському будинку культури відремонтовано фойє, обрядовий зал, у зимовий період опалюються всі приміщення, окрім глядацької зали. За словами директора закладу Олега Мазура, тут діють народний фольклорноетнографічний ансамбль «Надбужанка», три хореографічні студії, вокально-інструментальний ансамбль, троїсті музики. Широкий спектр послуг надає бібліотека, фонд якої нараховує, як стверджує завідуюча Неля Шкурат, понад 20 тисяч книг, тут отримують майже 30 періодичних видань. Є в бібліотеці й комп’ютер, до Нового року буде й Інтернет. До речі, найближчим часом учасники колективу «Надбужанка» будуть забезпечені новими костюмами, на пошив яких вже перераховано 19700 гривень.
Гарне враження справив і ДНЗ «Веселка». За словами завідуючої Ніни Кучерявої, тут в шести групах виховуються 150 дітей. В усіх спальних кімнатах замінено вікна на металопластикові, облаштовано ігрові майданчики.
У школі, де навчаються три з половиною сотні учнів, ще кілька років тому облаштували внутрішні вбиральні, цього року відремонтували два спортзали, замінили умивальники. У плані – заміна вікон, на що буде спрямовано 60 тис. грн. Представники з району побували в класних кімнатах, бібліотеці, кабінеті технологій (трудового навчання), де оглянули експозицію виробів сільських народних умільців, у спортзалах, а також у котельній, і висловили ряд пропозицій.
Керівники району ознайомилися й з діяльністю Джулинського хлібоприймального пункту, елеватора. Ці підприємства розвиваються й мають перспективу.
Підбиваючи підсумки, голова РДА Михайло Бурлака відзначив плідну співпрацю сільської ради з керівниками підприємств, організацій і установ, цілеспрямовану роботу місцевої влади по вирішенню питань розвитку громади, поліпшення добробуту громадян.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.