Мали намір побудувати зустріч у форматі діалогу «запитання – відповідь».
На початку голова райдержадміністрації розповів перед досить-таки чисельною аудиторією про пріоритети, над якими працюють органи влади і місцевого самоврядування, особливо звернувши увагу на соціальні проблеми – медицину, освіту, культуру. Досить детально, аргументовано, зі знанням справи і відверто, не обминаючи гострих моментів, Михайло Григорович говорив про ці проблеми. Звичайно ж, відзначав досягнення. У всякому разі, прагнув об’єктивно оцінити зроблене, визначав головні завдання на перспективу.
У галузі освіти проблема полягає в тому, що утримання і навчання одного учня обходиться у значно вищу суму, ніж у середньому по району – більше 20 тисяч гривень. Питання стоїть не про закриття малочисельних шкіл, а про поліпшення якості навчання.
При належному довозі дітей вони навчатимуться у значно кращих умовах, скажімо, в сусідній Серединці.
Є чимало питань, що стосуються пенсійного забезпечення населення. Не було, напевно, такої галузі життя, якої б не торкнувся голова адміністрації. Звернув увагу на укладання соціальних угод, спрямованих на розвиток територій.
Запитання із зали стосувалися різних проблем, та найбільше – землі і майнових паїв, виплати орендної плати.
Саме з цим жителі села вже не раз зверталися в різні інстанції, але справа не рухається з місця. Як висловився один із присутніх: «Люди розчаровані, готові з вилами йти забирати своє. Причина: усе зароблене людськими руками, розтягається і розкрадається».
Багато людей у селі без роботи, землі, паю.
Справа в тому, що на серебрійських землях господарюють кілька орендарів. На зібранні кинуто камінці і в город попередніх керівників району, які були причетні до створення напруженої ситуації в Серебрії.
М.Г. Бурлака та В.Д. Гладкий роз’яснили людям, що треба зробити згідно із законом, щоб навести в цьому питанні порядок. Сільський голова Сергій Люльчак також роз’яснював ситуацію.
Але далі дехто із присутніх почав своє наболіле обурливо висловлювати на підвищених тонах.
Пристрасті навколо землі тут вже багато років не припиняються. Село розкололося. І це знайшло своє відобра - жен ня на зборах, зрештою, стало вже неможливо щось почути. Навіть дільничний не зумів заспокоїти селян. Голова райдержадміністрації пообіцяв, що незабаром у Серебрію приїдуть працівники контрольно-ревізійного управління, органів внутрішніх справ, при потребі – працівники прокуратури, щоб об’єктивно розібратися в ситуації.
Атмосфера в залі досягла такої температури, що продовжувати розмову в нормальному режимі стало неможливо. Тому далі людей, які прийшли зі своїми проблемами, вислуховували перед входом у будинок культури.
Пізніше керівники району відвідали місцеву школу, ФАП, вникали у їхні проблеми. Далі поїхали в сусідню Березівку, де також знайомилися з роботою (і звісно ж, проблемами) ФАПу, а потім побували в Шляхівській школі, де завершується облаштування нової їдальні. Відвідали у цьому ж селі амбулаторію сімейної медицини. Проїхали і по інших селах, вивчаючи ситуацію з благоустроєм, станом доріг тощо. Роботи по всіх напрямках ще дуже багато.
Оцінюючи суботню поїздку, М.Г. Бурлака відзначив, що її найпершою метою було детальне вивчення ситуації в Серебрії, аби можна було допомогти людям розібратися в тому, що відбувається в селі.
Треба зняти тут напругу. Одночасно побачили соціальнокультурні заклади села, визначили шляхи поліпшення надання медичних, освітніх, культурних та інших послуг.
І хоч враження від зібрання у Серебрії залишилися не зовсім приємними, усе ж не будемо звинувачувати людей у недотриманні порядку. Адже у тому, що в селі склався отакий «кросворд», винні зовсім інші.
Тому до розгадування головоломки приступлять люди, які, сподіваємося, заповнять усі клітинки в цьому незвичайному кросворді.
Федір ШЕВЧУК