На знімку (зліва направо): депутат обласної ради, директор ТОВ «Лан» Сергій Павлович Савченко, головний лікар Бершадської станції швидкої медичної допомоги Михайло Станіславович Заболотний і голова райдержадміністрації Михайло Григорович Бурлака перерізають символічну стрічку на відкритті пункту тимчасового базування швидкої медичної допомоги у Маньківці. Фото Галини ІВАНЧЕНКО
Голова РДА М.Г. Бурлака, якому надали слово, відзначив: нинішня подія є ще одним кроком назустріч людям у наданні їм медичної допомоги після того, як Маньківська лікарня потрапила під реформування. Надалі, обіцяв він, теж буде мобілізовано всі сили і ресурси на службу їм.
До системи охорони здоров’я, за його словами, є ще багато питань, і не всі вдається вирішити одразу. Тож нехай хоч відкриття цього тимчасового пункту базування швидкої медичної допомоги, а він вже третій на території району, буде користь населенню.
Та жителі Маньківки, яких зібралося чимало, незважаючи навіть на негоду, не приховували невдоволення закриттям стаціонарного відділення у їхньому селі. Те, що вони багато втрачають, у порівнянні з тим, що мали до цього, визнав і С.П. Савченко.
Водночас погодився він і з тим, що з відкриттям даного пункту швидкої допомоги, вона все ж стане доступнішою, і що це певний вихід із ситуації.
Позицію громади, з болем у душах, озвучили інвалід війни Т.Я. Плаксій, пенсіонерка Г.І. Яценко. Вони доводили, що набагато простіше їм було потрапити на стаціонарне лікування у Маньківську лікарню, ніж тепер доведеть - ся їхати для цього в Бершадь.
Навіть у післявоєнні роки у Красносільській лікарні було 20 ліжкомісць, а тепер, коли все було готове, стаціонар закрили, ніби жити ми стали бідніше, ніж тоді.
Звичайно ж, ніщо і ніколи не приживалося одразу. На цьому наголошувала Л.І. Брикуля, яка розповіла, що бригада швидкої допомоги обслуговуватиме ще і навколишні села, ознайомила з графіком її роботи. Розповіла також, що стаціонарне відділення у багатьох випадках, як практикується в світі, замінить стаціонарне лікування вдома – у такому випадку медсестри зобов’язані будуть ходити до хворого додому.
Далі було перерізано символічну стрічку на другому поверсі лікарні, де знайшов прописку пункт тимчасового базування швидкої медичної допомоги, і медикам залишається тепер тільки на ділі довести населенню, наскільки правильним є підхід до вирішення проблем.
Побували цього дня гості з району і в школах, на ФАПах, у закладах соцкультпобуту не тільки у Маньківці, а і в Шумилові, Красносілці. Через безгрошів’я чимало проблем не вдається одразу ж вирішити і тут. Але у порівнянні з деякими селами району чи не найбільше вразило те, що найелементарніші із проблем, як от по благоустрою, тут в основному вирішуються.
А директори шкіл тепер вже спілкувалися не тільки з позиції вихователів підростаючого покоління, а й як економісти і навіть інженерні працівники – на кожному кроці ними наводилися конкретні приклади, на чому і скільки їм вже вдалося зекономити, щоб тільки здешевити витрати на утримання навчальних закладів і тим самим вберегти їх від так званої оптимізації, і які ще резерви вбачають у цьому напрямку. Не можна було не помітити, наскільки суттєвою їм є допомога місцевого ТОВ «Лан».
Вирішенню деяких проблем С.П. Савченко обіцяв посприяти тут же. М.Г. Бурлака, в свою чергу, на виконання окремих визначив конкретні терміни.
Якби у нас все отак рахувалося і раніше, якби ощадливіше ставилися всі до витрат, цілком ймовірно, що не було б ніякої потреби у проведенні реформ, які здійснюються нині, в тому числі й у медицині. Адже дуже багато залежить від того, наскільки вправними є конкретні господарі на тих чи інших об’єктах.
Павло КУШПЕЛА