Основні урочистості проходили безпосередньо в школі. На ганку поважних гостей зустрічали хлібом-сіллю (на знімку). Про здобутки Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ступеня імені Р.А. Скалецького розповіли виконуюча обов’язки директора Л.Н. Осичнюк та попередній керівник навчального закладу Г.А. Шикер.
Точних даних про заснування у Михайлівці школи не збереглося, але відомо про те, що це спочатку була школа грамоти, а потім церковноприходська, в якій навчалося всього кілька десятків учнів. У 1932 році вона стала семирічкою, а згодом і середньою.
Понад двісті колишніх учнів школи загинули в роки Великої Вітчизняної війни, серед них і Герой Радянського Союзу П.Л. Лещенко. В Афганістані загинув Віктор Кушнір.
За період з 1954 до 2012 року Михайлівська школа дала путівку у життя майже півтора тисячі її випускникам. У 2000 році навчальний заклад було занесено на районну Дошку пошани. У 2003-му школа вже мала комп’ютерний клас, а ще через рік здійснилася мрія батьків і дітей – отримали шкільний автобус. З березня 2010 року школа носить ім’я славетного земляка Р.А. Скалецького. Вже 23 роки тут діє музей, де представлена творча спадщина невтомного фольклориста, співця подільського краю.
У різний час педагогічний колектив Михайлівської школи очолювали директори Р.А. Скалецький, П.П. Бойко, Б.П. Шпарук, М.Г. Тхорук, М.І. Шикір, Г.О. Татарчук, Г.О. Погончик В.Ф Зарічанський, Г.А. Шикер. Нинішні педагоги продовжують славні традиції і примножують надбання попередників.
На сьогодні в школі навчаються 62 учні, навчально-виховний процес організовують і проводять 17 учителів, які дають глибокі знання дітям, вміло виховують активних громадян нашого суспільства. Михайлівська ЗОШ працює за трьома напрямками: краєзнавчий, екологічний та формування здорового способу життя. У педколективу склалася гарна співпраця з сільською громадою, батьками, місцевою владою.
Разом вони дбають про імідж школи.
З вітальними словами до учнів та учителів, до земляків звертався голова районної ради М.Г. Бурлака, який теж випускник Михайлівської школи. Михайло Григорович передав освітянам вітального листа районної влади з нагоди 150-річчя закладу, висловив щиру вдячність учителям і подарував школі цифровий фотоапарат. З ювілейним святом вітали присутніх начальник відділу освіти райдержадміністрації Л.І. Дзюбенко, голова профкому працівників освіти району М.К. Морочинський, сільський голова А.П. Палагній, місцевий священик отець Віталій. Вони відзначили: школа без учителів – це просто будівля, саме вони сіють зерна знань, добра, дають крила для польоту у самостійне життя.
Відрадно, що дуже багато колишніх учнів Михайлівської школи стали авторитетними, відомими людьми. Вони – гордість навчального закладу.
Зворушливими були виступи й М.С. Рудика, М.С. Ясакової-Рудик та інших колишніх випускників. Микола Сергійович прочитав кілька своїх поезій – про ювілей школи та вірш, присвячений першій його вчительці Ларисі Тимофіївні Коваль. Його сестра, Марія Сергіївна, відома поетеса, теж висловила вдячність учителям і прочитала свій вірш про школу, а також подарувала колективу свої книги і диски з піснями на її слова. Група колишніх випускників теж подарувала школі оргтехніку. А нинішні учні від імені шкільної родини вручили почесним гостям запашні михайлівські короваї.
Після цього відбулася презентація школи і екскурсія по навчальному закладу. У фойє радувала око виставка учнівських робіт, зокрема, вихованців гуртка «Чарівний клубок». Старшокласники-екскурсоводи цікаво презентували стенди про шкільне життя, а також кімнату-музей Р.А. Скалецького, в якому зберігаються майже 900 експонатів.
А завершилося ювілейне шкільне свято гарним концертом у сільському будинку культури, підготовленим колишнім випускником школи О.В. Німчуком та учасниками учнівської художньої самодіяльності. І знову радував глядачів духовий оркестр. Усім учителям в залі учні вручили квіти.
З ювілеєм школи привітали земляків і колишні її випускники Г.М. Заболотний, якого обрано депутатом Верховної Ради України, і науковець О.М. Дунаєвський. Їхні вітання виконуюча обов’язки директора Л.Н. Осичнюк зачитала зі сцени. Любов Никифорівна щиро подякувала усім причетним до організації та проведення урочистостей з нагоди 150-річчя заснування школи, а також тим, хто взяв участь у ювілейному святі.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ