Для подальшого успішного розвитку територіальних громад, забезпечення комфортного життя людей вимогою часу є визначення стратегій кожного населеного пункту з урахуванням думки громадськості. Це одна з необхідних умов для участі в різних конкурсах проектів, залучення додаткових коштів у розвиток громад. Стратегічне планування на місцевому рівні відкриває широкі можливості участі у європейських проектах розвитку та співробітництва, покращення інфраструктури населеного пункту, створенню нових робочих місць, розвитку підприємництва тощо, а також допоможе вишукувати фінансові ресурси на місцях і вирішувати проблемні питання самостійно.
Бершадщина має високий потенціал, а також досвід розвитку територій, впровадження проектів громад.
На обласному рівні розроблено чимало методичних рекомендацій щодо напрацювання стратегій збалансованого розвитку територіальної громади. Про те, що конкретно зроблено у цьому напрямку і як працюють громадські організації, інформували Бирлівський та Війтівський сільські голови І.Д. Прудченко і М.В. Замкова, заступник Флоринського сільського голови Г.І. Підлубна, секретарі Баланівської, П’ятківської і Флоринської сільських рад Л.В. Устяк, В.М. Гончар, В.Б. Гребенюк, начальник юридичного відділу міської ради А.В. Розворук, голова міської організації ветеранів А.П. Вайнер. Досвідом і проблемами ділилися і громадські активісти. Усі сходилися в тому, що для підготовки проектів необхідно залучати високопрофесійних фахівців, можливо, створити ресурсний центр, потрібно також чітко визначити шляхи реалізації стратегічних напрямків розвитку громад.
Підбиваючи підсумки засідання «круглого столу», голова районної ради М.Г. Бурлака закликав присутніх ширше використовувати громадянську активність в селах і місті для підготовки проектів, напрацювання стратегій, які стануть запорукою успішного розвитку регіону. Майбутнє нашого краю необхідно будувати разом.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ