Fridge magnet wooden gears

Головне – не опускати руки

  • Подобається0Не подобається
  • 6 Червня 2012, 09:00

На знімку (зліва направо): головний агроном господарства Л.П. Федоришин, директор господарства М.І. Бас, головний інженер Ю.П. Года, механізатори О.П. Забіяка, А.С. Калтахчан, Ю.О. Нікітішин, бригадир А.Ю. Плаксій, механізатори В.Г. Козяр, В.П. Куклич, М.В. Марунич, А.О. Вихристюк, В.В. Кошляк.

Зазвичай спілкуватися з директором ТОВ «Удич», який є одним з чотирьох його співзасновників, ніколи не було важко.
Адже справи як на полях, так і на фермах, ідуть непогано, товариство є одним з кращих у районі.

Однак у передостанній день цьогорічної весни Микола Іванович зустрів працівників газети жартома-насторожено. Нічого, мовляв, не буде розповідати, поки не піде дощ.

І в даному випадку керівника господарства можна було зрозуміти. За його прогнозами – нехай вони краще не справджуються – через дефіцит вологи до третини урожаю культур ранньої групи зернових, на який сподівалися, вже не буде. А звідсіля постає проблема ще й у свинарстві. У господарстві до 1300 голів свиней, а концентратів, без яких у даній галузі не обійтися, залишилося не більше, як на три місяці.

– Якби знали, що таким буде рік, – розповідав керівник господарства, – могли б залишити більший їх запас з минулого. Але ж розраховували на цьогорічний урожай, під який потрібно було готувати склади. Бо є ж і озима пшениця, посіяли на 300 гектарах ячмінь, на таких же площах кукурудзу, сою, на 220 гектарах – соняшник. Причому, все було зроблено, як того вимагали технології, а посів здійснено якісним насінням. А мінеральних добрив внесли стільки, скільки їх не вносили, мабуть, за всю історію М’якоходу. Тепер же замість того, щоб радіти урожаєві, чого доброго, якщо не підправить нічого природа, доведеться ще й скорочувати поголів’я, залишивши тільки маточне. А торік у свинарстві мали 486 тисяч чистого прибутку. До того ж, у господарстві є ще і 220 голів великої рогатої худоби, яку також потрібно прогодувати.

У минулому році взагалі мали 3 мільйони 200 тисяч гривень чистого прибутку, завдяки чому придбали чимало одиниць сучасної техніки. І головний агроном Л.П. Федоришин, і головний інженер Ю. П. Года, що вже казати про механізаторів, не можуть нарадуватися, що умови роботи стали зовсім іншими.

Але у сільськогосподарському виробництві ніколи не обходилося без проблем.

Проте у м’якохідському навчилися працювати у будьяких умовах. От і в цьому році вважають, що головне – не опускати руки. І не опускають.

У день приїзду ще по дорозі зустріли сучасний обприскувач, тут значна увага приділяється хімізації. У механізованому загоні, на територію якого приємно зайти, всі на робочих місцях, готується техніка. Бо ж не забариться жнивна пора, а там потрібно буде вже готувати грунт і під наступний урожай.

Щодо цьогорічного, то надії все-таки покладають на кукурудзу, сою. Пшеницю ж, ячмінь, чого доброго, доведеться економити на насіння, щоб розрахуватися за орендовану землю тощо. Співзасновники згадували, що були роки ще складніші, але вистояли. Тож сподіваються, що і в цьому році вдасться дати раду, тим більше сформувавши таку матеріальну базу.
Тільки останнім часом на придбання техніки витратили до чотирьох мільйонів гривень.

Таким трудівникам, як Олексій Єремеєв, Артур Калтахчан, Володимир Куклич, Віталій Кошляк – всього у механізованому загоні до двох десятків працюючих – підвладно все.

На шану та повагу у господарстві заслуговують також водій Володимир Борисов, свинарка Наталя Забіяка, і прізвища таких, як вони, можна було б перераховувати ще не одне. Наприклад, чимало хто просив висловити подяку за смачні обіди кухарям Тетяні Козяр і Олені Майстренко. Як же не розповісти про це читачам газети.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Ректор, син військового льотчика</b><br />Готуючи до друку фотоальбом про Серединку, довелося вести пошуки імен відомих земляків із цього села по Україні та за...
6 фото   
<b>СТАВКИ</b><br />Виникло, ймовірно ще в Х/ІІ столітті. Назва походить від великої кількості підгрунтових вод, які весною стають ставками.
11 фото   
<b>ГОЛДАШІВКА</b><br />Назва села походить від прізвища одного з керівників гайдамацького руху на Поділлі - козака Голдаша, який після...
3 фото   
<b>Діти – на канікулах, а школа – на ремонті</b><br />Яланецька ЗОШ І-ІІІ ст. вже багато років займає лідируючі позиції серед освітніх установ району, насамперед завдяки...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Красносілка
Завальнюк Сергій Васильович (1900) 1900 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
Найбільше Бершадське підприємство — цукровий комбінат. Завдяки комплексній механізації та автоматизації технологічних процесів, широкому застосуванню електродвигунів, після спорудження в 1960 році електростанції цукрокомбінат виробляє щорічно понад 2 млн. цнт цукру. В 1971 році тут працювало понад 600 робітників. Колектив заводу славиться своїми трудовими успіхами, більшість бригад, змін,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Головне – не опускати руки - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення