От і митикують люди, як їм надалі використовувати свою землю: обробляти одноосібно, віддавати в оренду чи чекати інвестора.
А інвестор, як виявилось, вже є. Компанія «Сільгосппродукт», яка працює на аграрному ринку з 1999 року під керівництвом Юрія Бондарчука, в 2010 році уклала договір про співпрацю з ТОВ «Агрофірма «Джулинка», ставши інвестором товариства. Але пайовики чомусь про це не знали. І не те, щоб люди були проти інвестора, їх просто обурило, чому рішення ввести інвестора директор М.Ф. Хливнюк прийняв одноосібно, навіть не поставивши до відома пайовиків.
Голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур, щоб зняти напругу в громаді, настояв на приїзді інвестора в село і на його зустрічі з пайовиками.
Ю. Бондарчук відповів на численні питання пайовиків, зазначивши при цьому, що і сам має до керівника господарства багато питань, як наприклад, щодо збору низьких врожаїв у минулому році, стосунків з пайовиками в плані виплат плати за паї тощо.
Звідки взявся інвестор, яку плату очікувати в нинішньому році, в разі якщо пайовики подовжать договори, якість та хімічний склад грунту – на всі ці питання довелось йому відповідати на зустрічі з пайовиками у Берізках-Бершадських та Джулинці. До речі, зал на 210 місць в Берізкобершадському сільському клубі був заповнений, що ще раз говорить про те, що проблема все-таки існує, а пайовикам не байдуже, як вона розв’яжеться.
Джулинчанам також довелось роз’яснювати і про саму систему укладання договорів, так як присутні в залі не розуміли, що подібні договори є Типовими, і зразок їх затверджується Міністерством юстиції.
Хоч інвестор планує до кінця нинішнього року закупити нову техніку, все ж питання кількості робочих місць та оплати праці не менше турбували пайовиків. Правда в планах інвестора і будівництво нової ферми для великої рогатої худоби, адже реконструкція існуючої недоцільна, так як вона не відповідає ніяким стандартам. От і будуть нові робочі місця. А про збитковість тваринництва джулинчани і чути не хотіли, ставивши в приклад сусіднє устянське товариство.
Зі слів Юрія Бондарчука, якщо пайовики підпишуть договори оренди на наступні 5 років, то контроль за вирощуванням і збором врожаю він здійснюватиме більш скрупульозно, що дасть змогу отримати більші прибутки та використати їх на покращення інфраструктури села. А зацікавленість в підписанні договорів у інвестора є, адже лише в 2011 році в «Агрофірму «Джулинка» він вже вклав 11 млн. грн.
Олександр Снігур акцентував увагу на необхідності розвитку тваринництва, адже це не лише робочі місця, а й органічні добрива для тієї ж землі. Звертаючись до присутніх, він закликав їх обдумати почуте на зборах та самим визначатись з використанням своєї землі. Разом з тим, він закликав Юрія Бондарчука провести наступні збори одразу після збору ранніх зернових культур та прозвітувати перед пайовиками про кількість та якість зібраного врожаю, а пайовики, в свою чергу, до того часу зорієнтуються, що робитимуть зі своїми паями в наступні роки.
Людмила САЛГАНІК, начальник відділу з питань внутрішньої політики РДА