– Ускладнює ситуацію те, що значна частина водопровідних мереж функціонує з шістдесятих-вісімдесятих років минулого століття. Тільки у 2005-2008 роках за рахунок державного і місцевого бюджетів нам вдалося здійснити їх реконструкцію по вулицях Червоній, 50-річчя ВЛКСМ, Ніколаєнка, по провулку Робітничому.
За якістю води стежать фахівці санепідстанції, якими регулярно відбираються її проби для досліджень.
Не можу не повести мову і про тарифи на послуги, які надаємо. За воду, наприклад, населення у нас змушене платити по 4 гривні за кубічний метр. Вже тільки один цей факт, що це найнижчий тариф, якщо не рахувати місто Вінницю, серед районів області, говорить про те, що ми не ставимо за мету мати якісь надприбутки чи збагачення. В Іллінцях, наприклад, тариф за водопостачання – 9,12, у Крижополі – 9, у Мурованих Курилівцях – 8 гривень.
Ті, хто користується водою з наших мереж, можуть навіть не знати, що насправді собівартість кубометра води, яка в кількості до тисячі кубічних метрів, щодоби подається у місто із шести свердловин, становить 6,56 гривні. Але перед тим, як затвердити тариф на неї для населення, комісією при райдержадміністрації враховується все. В тому числі і те, що до 90 відсотків її у нас використовується населенням і тільки десять – підприємствами. От і затвердили тариф для населення дешевшим, а для підприємств навпаки – дорожчим.
Складніша ситуація з водовідведенням. Стоки багатоповерхівок, які по вулиці Будкевича, наприклад, відкачуються до очисних споруд аж через три насосних станції.
Тому і обходиться це немало, в середньому по місту по 10 гривень за кубометр.
Але і в даному випадку, користуючись нагодою, хочу висловити подяку ПАТ «Бершадьмолоко», послугами очисних споруд якого користується місто, що платимо даному підприємству лише по 2,9 гривні за кубометр. Насправді собівартість кубометра відведених стоків становить 13,86 гривні. Таким чином, жителі міста платять за кубометр води і водовідведень разом по 14 гривень, тоді, як у Крижополі цей показник 15,96, Липовцях – 21,49, Чечельнику – 15,6 гривні.
Варто зазначити, що тарифи залежать від багатьох факторів – віддаленості свердло вини та очисних спо руд від споживачів, від тарифів на електроенергію, рівня заробіт них плат наших працюючих.
Неабияк ускладнює ситуацію те, що водоканалізаційна мережа діє вже з 1981 року, та ще й прокладено її через місто і одну з вулиць села Флорино. Враховуючи, що аварійного скиду стоків немає, виходити із складних ситуацій вдається тільки завдяки нашим кадрам, як от нещодавно на 8 Березня – працювали до півночі, щоб тільки ліквідувати аварію. Добре зарекомендували себе в такій ситуації, наприклад, слюсарі аварійно-відновлювальних робіт В.Г. Росолик, В.І. Андріяш, О.А. Блонський, на водопровідній мережі С.В. Трачук, зварювальник А.Д. Мельник. Не можна не згадати і про електриків А.П. Горбенка, М.М. Гончаренка, водія І.М. Кметя, екскаваторника В.М. Цегельника. А тих, хто цілодобово чергує на насосних станціях, потрібно було б перерахувати всіх, бо це дуже відповідальні люди.
Але найважче нам все-таки долати фінансовий стан.
Можливо, хтось і вважає, що тарифи за послуги, які ми надаємо, не з дешевих, але всі повинні знати, що нам вистачає отих грошей тільки на заробітну плату, електроенергію і податки. Користуючись нагодою, висловлюю подяку жителям райцентру, які користуються нашими послугами і своєчасно за них розраховуються.