А вона досить непроста. У приватному секторі у нас, на що акцентував увагу заступник голови райдержадміністрації В.Я. Кушпела, до семидесяти відсотків корів від загальної їх кількості. Щодня молокопереробними підприємствами у нас заготовляється до 67 тонн молока, і кожний виробник прагне мати прибуток від нього.
На жаль, у погоні за прибутками на багатьох етапах заготівельниками нехтується його якість. Особливо у селах, де немає молокопунктів.
Хоч згідно з розпорядженням голови ОДА їх мали починати організовувати ще в 2010 році, чимало хто за це ще і не брався. В результаті втрачають тепер молоковиробники, бо кому охота давати високу ціну за не зовсім якісну продукцію, а в кінцевому підсумку ще й споживачі, бо на яку якість продуктів харчування з такого молока можна розраховувати?
Із роз’ясненнями та зауваженнями на нараді виступили керівники відповідних служб, які здійснюють контроль за цим, а також переробники, які відповіли ще й на деякі запитання.
Наприклад, на питання, чому закупівельні ціни на молоко знижуються, а на молокопродукти у магазинах вони продовжують залишатися захмарними, було дане пояснення, що вони виготовляються тільки з якісного молока, яке закупляється виключно у колективних господарствах за значно вищими цінами.
Депутат обласної ради, голова ради сільгоспвиробників району, директор СТОВ «Лан» С.П. Савченко висловив своє бачення даної проблеми – тільки-но владою почало щось робитися, щоб нарощувати поголів’я худоби, як ціновою політикою ніби хтось навмисне заважає це робити. При цьому згадав він і про дотації, які останнім часом не виплачуються. Зупинити і потім запустити молокопереробні підприємства ще можна, застеріг він, а от на відновлення поголів’я корів, яке може різко зменшитися, потрібні будуть неабиякі кошти і час. Єдиний вихід, на його думку, – це не розділяти молокопереробні підприємства, господарства і приватний сектор, де утримуються корови, а навпаки – робити все, щоб вони були партнерами. І допомагати, щоб це було так, повинна влада.
Підбиваючи підсумки, О.Ф. Снігур зробив наголос, що найперше ми повинні позбутися посередників при заготівлях молока. У селах обов’язково мають бути створені молокопункти, завдяки чому підвищиться його якість, а з нею – і прибутки тих, хто його виробляє та продає.
О.Ф. Снігур запропонував також бершадським молокопереробникам організувати торгівлю вироблюваної ними продукції на території району.
Присутній на нараді міський голова М.І. Кольченко тут же обіцяв підшукати торговельну площу для цього.
Йшлося на нараді і про вирішення першочергових завдань з переліку весняного комплексу робіт