Fridge magnet wooden gears

Першими бути нелегко

  • Подобається0Не подобається
  • 29 Січня 2012, 18:09

Складне сільськогосподарське виробництво далеко не повсякдень і не кожному з керівників додає настрою, щоб з ним легко було спілкуватися. А от про директора Бершадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» Ю.М. Шульца цього не скажеш. Скільки б разів не доводилося з ним зустрічатися, та ще й у різних ситуаціях, він завжди усміхнений, доброзичливий. Хіба що на мить у його погляді може промайнути відтінок якоїсь глибокої задуми, а може й втоми – спробуй не втомися, коли у господарстві майже десять тисяч гектарів ріллі, ферми. Але і в цьому випадку все це десь швидко ховалося за його щирим поглядом чи посмішкою.

Подумалося, що якби Юрій Миколайович прийшов на роботу у ту ж Баланівку, Бирлівку чи П’ятківку одразу після студентської лави, хто знає, як ще б він формувався, як керівник, і чи взагалі зміг би тепер очолити таке сільськогосподарське формування, на території якого до його приходу давали раду аж чотири керівники тодішніх колгоспів. Адже, ніде правди діти, надто нелегко багатьом, а декому взагалі не під силу, було перелаштуватися із натоптаної роками колії буденного колгоспного буття на нові рейки технічного прогресу, цілої технологічної революції в сільгоспвиробництві. Йому ж, певною мірою, могло це вдаватися навіть легше, бо перед цим був дещо відірваним від сільсь - кого життя і не один рік гартував нервову систему, як і силу волі, працюючи з людьми на одному з найбільших підприємств райцентру. Тож коли очолив колектив Бершадської філії «Зернопродукту», щось вже було для нього буденним, особливо у вирішенні організаційних питань, а чомусь разом з усіма навчався сам. Адже хто коли міг повірити, що на полях у нашому районі працюватиме найсучасніша світова техніка і навіть буде впроваджено супутникову навігацію окремих машин. А стільки засобів хімізації взагалі ще не знала ця місцевість.

Золоте правило про те, що, тільки впроваджуючи все до дрібниць, можна дійти до якогось прогресу, теж могло переселитися з ним у Баланівку з його попереднього місця роботи – електротехнічного заводу. Бо саме там міг засвоїти, що іноді надто дорого обходяться вони підприємству, якщо з ними перестати рахуватися. Тож і на новій своїй посаді взявся контролювати все підряд.

Що це дає? Жнива, наприклад, закінчують щороку навіть на такій, як у них, площі за 2-2,5 тижні. І то тільки відговірка Ю.М. Шульца, що нібито розпочинає він їх раніше, бо господарство найпівденніше, тому і вдається справлятися у стислі строки. Адже варто допустити якийсь збій у їх організації і жнивувати, маючи такі масиви, довелося б до глибокої осені. Чого тільки варто дати раду готовому вирощеному урожаєві, маючи такі намолоти. Адже урожайність на славу. Вже три роки підряд, наприклад, поля озимої пшениці виявилися найурожайнішими в районі. В минулому році взагалі показник урожайності цієї культури перевищив 72 цнт з гектара. Ячмінь торік видав по 57 центнерів з гектара, по 33 – озимий ріпак. І надто важливо, що чи не найголовнішим з резервів у досягненні цих показників є навіть не сучасна техніка чи технології, а швидше всього людський фактор, вмілий підхід як до кожного з працюючих, так і до кожного поля. У головного агронома господарства С.П. Загарія, наприклад, який працює під безпосереднім керівництвом Ю.М. Шульца, на обліку практично всі складові, які впливають на урожайність – від попередника під ту чи іншу культуру, до вмісту поживних речовин у грунті на кожному з полів, підбору системи удобрення та хімічного захисту рослин. Ю.М. Шульц за фахом теж агроном. А ще характерним для цього господарства є те, що часто тут пробують працювати не зовсім так, як те диктує агрономічна наука, а підлаштовують її вимоги ще й під примхи «небесної канцелярії», ніби з нею теж намагаються співпрацювати. А про дотримання дисципліни в такому господарстві вже і не йдеться, бо вона давно стала тут своєрідним законом.

Є чому повчитися і на молочнотоварних фермах. У господарстві утримується 1100 голів ВРХ, з них 360 корів, від кожної з яких надоєно торік по 5,5 тисячі кілограмів молока. У Бирлівці і Баланівці впроваджено доїльні установки «Делаваль». Тому і не дивно, що молоко з цих ферм купують для виготовлення молочної продукції під відомою маркою «Президент».

Причому, технічну революцію мають намір здійснювати і надалі.

У Ю. М. Шульца, який не один вже рік успішно здійснює керівництво таким великим господарством, майже немає вільного часу. Але наскільки великим, мабуть, є і задоволення від того, що чимало чого вдається. Від того, мабуть, і його настрій, усмішка. Хоч треба розуміти, що й першими бути нелегко.

Щоразу під час зустрічі з ним переконувався: він досконало володіє ситуацією не тільки на полях і фермах, а й на ринку, без чого тепер керівникам не обійтись. Обізнаний він завжди також з тим, що діється в школах, дитячих садках, які на території філії і яким «Зернопродукт» постійно допомагає. Певна допомога надається і населенню.

Навантаження на долю Юрія Миколайовича, як і відповідальність, випали чималі, але й гордитися йому є чим.

За всім, звичайно, вбачається і праця людей, але надто важливо, хто веде їх за собою.

Про «Зернопродукт», ніде правди діти, ще і по сьогодні можна почути різне серед населення. Але заради справедливості треба відзначити, що дедалі більше хорошого.

У минулому році, наприклад, тільки Бершадською філією перераховано у бюджети всіх рівнів 3,6 мільйона гривень. І такі перерахування є щедрими щороку, у чому незаперечна частка і того, хто очолює даний колектив.

Завтра Ю.М. Шульц зустрічає полудень свого віку. Вдалося йому в житті вже чимало, тож хочеться побажати йому всіляких гараздів, щоб і надалі господарював з колективом плідно і ефективно, з притаманною йому усмішкою.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>В Білорусі є чому повчитися</b><br />Нещодавно делегація Вінниччини, очолювана першим заступником голови облдержадміністрації І.М. Мовчаном, відвідала...
64 фото   
<b>Спортивне свято в Бершаді</b><br />7 жовтня 2012 року в м.Бершадь з нагоди Дня вчителя було проведено міжрайонний турнір ветеранів футболу працівників...
3 фото   
<b>Вшанували працівників культури і аматорів мистецтва</b><br />Багата на таланти Бершадщина славиться своїми культурними і духовними надбаннями. Працівники клубних закладів,...
2 фото   
<b>6 червня - День журналіста України</b><br />День журналіста щорічно відзначається в Україні 6 червня – в день прийняття Спілки журналістів України в 1992 році до...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Манзій Олександр Полікарпович (1924) 1924 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Помер від ран 14.09.44. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Широкого розмаху стахановський рух набув на спиртовому та пивному заводах, меблевій фабриці, маслозаводі, серед робітників артілей. Учасники змагання, маючи значні трудові досягнення на своїх підприємствах, подавали шефську допомогу сільським трудівникам. Ще з довоєнних часів збереглись міцні зв'язки робітничого колективу цукровиків з селянами с. Поташні. Робітники після закінчення... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Першими бути нелегко - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення