Fridge magnet wooden gears

Коли громаду очолює жінка

  • Подобається0Не подобається
  • 12 Жовтня 2011, 09:00

На знімку: голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур (справа наліво) та сільський голова М.В. Замкова спілкуються з пенсіонерами Ф.К. Ратушняком, Г.М. Клебанським та Д.С. Козійчуком.

Робоча група у складі керівників відповідних управлінь і служб, підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів центральних міністерств та відомств наприкінці лютого нинішнього року вже побувала у Війтівці. Днями ж знову було здійснено комплексний виїзд такої групи на чолі з головою райдержадміністрації О.Ф. Снігуром у війтівську громаду.
Представники з району добре обізнані з її проблемами. Необхідно було лише порівняти, які зміни сталися відтоді.

Хоч сільський голова Марія Василівна Замкова помітно хвилювалася, зустрічаючи на своїй території таких гостей, забігаючи наперед, потрібно відзначити, що далеко не кожний з сільських голів-чоловіків спромігся розгорнути таку діяльність, стільки встигнути, скільки вдалося їй.

Найперше здивувало, що на прийом до представників влади, зокрема до О.Ф. Снігура, провести який було заплановано теж, з настільки непростої і однієї з найбільших у районі громади не записався ніхто. Але дуже швидко виявилося, що весь секрет в тому, що у цьому селі тепер на такий прийом звикли, насамперед, іти до сільського голови. А коли люди йдуть до сільського голови, то це означає, що довіряють і поважають, одразу відзначив Олександр Федорович.

Та і на об’єктах соціальної сфери легко можна було помітити зрушення. Замінили, наприклад, вікна і двері на фасаді будинку культури, який давно потребує ремонту. По ходу вже вирішувалося, яким чином відремонтувати ще й покрівлю.

Позиція О.Ф. Снігура в таких випадках така.

– Я розумію, – наголошував він, – що в селах готуються до таких приїздів і завжди хочуть показати все краще. Але мене, насамперед, цікавлять проблеми громади, те, що заважає жити.

Чистотою і затишком зустріло гостей і сільське відділення зв’язку, яке під одним дахом з будинком культури. А це, мабуть, означає, що і проблеми у зв’язківців однакові.

У Війтівці чи не на кожному кроці було відчутно, що тут робиться якась робота. Тільки ступивши, наприклад, на шкільне подвір’я, вже можна було робити висновок, що у школі, яка одна з найбільших у районі – у її стінах навчаються 454 учні, трудиться далеко небайдужий колектив педагогів. Тут добре дбають про навчання та виховання підростаючого покоління, чимало роблять власними силами. В школі вже готові внутрішні туалети, вдалося оновити чимало парт, що також заслуговує на увагу. Такий освітянський заклад, за висновками представників влади з району, та настільки здружений колектив заслуговують на найкращу похвалу. Досвід роботи даного педколективу, очолюваного В.М. Джужуком, заслуговує узагальнення і вивчення.

Вразив членів робочої групи і дитячий садок «Мрія», завідуючою в якому О.П. Рудь.

Здавалося б, двоповерхове приміщення, чимале подвір’я, 88 вихованців – коли тільки раду всьому дати. Але з усього було видно, що дають.

Цікаво, що чимало в ньому робиться без особливих затрат. Зі смаком оформлені хатинка на курячих ніжках, млин, гойдалки, стільчики з пеньочків тощо. То, виявляється, лише витвір рук і фантазії робітника цього закладу Г.С. Дяченка, за що йому і вихователі, і діти та їхні батьки щиро вдячні.

Межує з цим закладом ще один дитячий садок «Світлячок», у якому 62 діток. Здавалося б, завідуючій Л.І. Юрченко не так просто конкурувати з «Мрією». Насправді ж, за її словами, зовсім неважко, бо колектив «Світлячка» вважає себе умовно одним дитячим садком з «Мрією». Тим більше, випускники «Світлячка» надалі переходять у «Мрію».

Але і в даному випадку відчувалося піклування про діток не тільки вихователів, а й голови села. Марія Василівна добре орієнтувалася і в ситуації з ремонтами, і в тонкощах дошкільного виховання, харчування дітей.

Неабиякий порядок наведено і на кладовищі цього села.

Проблем, звичайно, вистачає й у Війтівці – у школі треба замінити котел, про економніший мріють і у дитячому садку. Але кожний з цих моментів тут давно на контролі.

За день оглянути все, звичайно, було неможливо. Однак, орієнтуючись навіть на побачене, О.Ф. Снігур вже відтепер попередив, що на базі даної сільської ради будуть проводитися семінари, щоб сільські голови-чоловіки наочно могли переконатися, що можна все-таки щось робити для громади.

А ще, щоб чогось досягнути у наш час, потрібно більше звертати увагу на людей, як от у даному випадку, жити з громадою її проблемами.

Щоправда, певні зауваження голові села було зроблено щодо порушень, виявлених у сфері торгівлі. Однак М.В. Замкову в даному випадку можна зрозуміти. Надто непросту ношу взяла вона на свої плечі, щоб можна було все зробити одразу. Ситуація підказує, що у даній громаді і надалі вирішуватимуть всі проблеми.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Птахокомбінат «Бершадський»: в основі успіху – людський фактор</b><br />Про шляхи становлення птахокомбінату «Бершадський» у районній газеті розповідалося не раз. На сьогодні без...
4 фото   
<b>«Любов душі моєї - Баланівка»</b><br />У твоїх руках дорога нашому серцю книга &quot;Любов душі моєї&nbsp;- Баланівка&quot;. В ній викладені матеріали з...
7 фото   
<b>Керівник області Валерій Коровій відвідав найпотужніший агропромисловий комплекс Вінничинни</b><br />2 квітня на запрошення Соціального центру МХП очільник Вінницької області Валерій Коровій відвідав підприємства...
2 фото   
<b>Г. О. Погончик:"Про наш край знають і в Америці"</b><br />Директор Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Григорій Погончик добре відомий і в районі та області,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Кривенко Павло Іванович (1918) 1918 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 16.04.45. Похов. м. Нідер-Білад, Німеччина.

З історії Бершаді
Квітне старовинна Бершадь, за роки Радянської влади вона перетворилася на соціалістичне місто. В грудні 1966 року, враховуючи питому вагу в розвитку економіки й культури, збільшення кількості населення, Президія Верховної Ради УРСР ухвалила перевести Бершадь з селища міського типу в місто районного підпорядкування. На вулицях, що після вигнання окупантів являли згарища та самі руїни, споруджено... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Коли громаду очолює жінка - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення