Вправно відвозять зерно водії Степан Херсонюк, Юрій і Олег Ткачуки, Михайло Ластівка, Микола Федоришин, Леонід Ніжинський та інші. На зернотоку постійно зайняті на його доробці Надія Сасюк, Людмила Хворостяна, Ганна Павлова, Анатолій Горбатюк, Микола Трачук, а водій Олександр Дудник перевозить все в склад, щоб надійно зберегти.
На обліку у всіх, і на зернотоку, і в полі кожна погожа хвилина. У полі, наприклад, одразу ж вправно тюкувалася солома – цим займався Вадим Матвійчук. Перевозили її до місць складування Анатолій Павляк та Олександр Ткачук, а складали Оксана Федорчук, Любов Когут, Антоніна Ковальчук, Надія Горбатюк, Петро Молодушко, Олександр Сасюк. Допомагав їм завідуючий фермою Іван Хворостяний.
В день, коли я тут побувала, хоч і дошкуляла немилосердна спека, на обличчях у всіх були посмішки, чулися жарти. Одна з жінок, наприклад, жартувала, як це їм тепер доведеться допрацьовувати до шестидесятирічного віку, коли вже можна буде йти на пенсію, як це про них «подбали» парламентарі.
З вогником на току працювали молоді хлопці – брати Микола та Василь Трачуки. Для всіх було організовано обіди.
Одним словом, всі працювали злагоджено з розумінням справи. Наприклад, постійно чергував на току, щоб не сталося збоїв у роботі механізмів, електромонтер Петро Швакуляк. Лише за чотири дні було намолочено більше п’яти тисяч центнерів озимої пшениці, три тисячі центнерів ячменю.
Добре організували роботу завідуючий складом Василь Стахов, контролювала перевезення вантажів вагар Любов Херсонюк.
Робота кипіла зрання до ночі, і впродовж всього цього часу у полі зору перебував практично весь комплекс робіт.
Директор ТОВ «Агрофірма «Джулинка» М.Ф. Хливнюк відзначив, що у непростих погодних умовах дозрівав цьогорічний урожай – дошкуляла засуха, не дешевим було пальне, а на додачу ще й досі невідомо, якими будуть ціни на зерно.
Однак урожай потрібно зібрати за будь-яких умов.
Адже тільки працюючих у агрофірмі більше двохсот, а ще ж у кожного з них сім’ї, які потрібно годувати.
Водночас Микола Федорович підкреслив, що за 31 рік головування кожні жнива були нелегкими по-своєму, але хліборобам були підвладними всі труднощі, які виникали. Чимало, наприклад, залежить завжди від того, як саме буде організовано жнивний комплекс робіт.
Однак і бригадир Микола Манченко і обліковець Ганна Мельник уміють підібрати слово до кожного з учасників, щоб люди пройнялися відповідальністю за долю врожаю.
Одним словом, поняття хліб і життя – нероздільні, і бути на хліборобському полі у пору жнив у Берізках-Бершадських кожний вважає за честь.
Олександра КОВАЛЬ, громадський кореспондент, с. Берізки-Бершадські.