Тим більше, що за останні роки комбайновий парк району поповнився 35 новими.
І все ж жнивна пора диктує своє. Тому нарада, яку днями проведено з учасниками жнивного комплексу робіт, і якими стали керівники сільгосппідприємств, голови профспілкових комітетів та головні спеціалісти господарств, спеціалісти з охорони праці, начальники служб сторожової та пожежної охорони, спеціалісти управління АПР РДА, була досить напруженою. На неї було також запрошено керівників підприємств, що мають відношення до АПК, насіннєвої інспекції, а також по заготівлі і якості сільськогосподарської продукції, захисту рослин, держтехнагляду, з карантину рослин, фермерів найбільших фермерських господарств, а також керівників районних управлінь та відомств.
На ній йшлося про те, що види на врожай добрі і є реальна можливість намолотити на 16 тисяч тонн зерна більше від запланованих 230 тисяч тонн. Однак для цього не більше, як за два тижні, потрібно буде взяти з полів те, у що було вкладено працю від самого посіву. Особливу увагу потрібно буде приділити обмолоту ріпаку, насіннєвих ділянок, збиранню урожаю на землях фермерів.
Про завдання, які ставляться перед сільськогосподарськими підприємствами, вела мову начальник управління АПР РДА О. В. Гаврилюк.
Йшлося також про використання сільгосппідприємствами земель запасу і резервного фонду, про санітарні вимоги до організації харчування та побутових умов жниварів, роботу по охороні праці та протипожежні заходи, охорону врожаю від розкрадання.
Про готовність надавати допомогу жниварям доповідали керівники районного підприємства «Агромаш» та комбінату хлібопродуктів, а також менеджер Хащуватської філії фірми «Агрон», який пропонував мінеральні добрива.
Підсумки роботи наради підбив голова райдержадміністрації О. Ф. Снігур, який її вів, він же очолює у районі оперативну групу по організації збирання врожаю. Серед основних завдань, поставлених ним перед учасниками жнивного комплексу робіт – як слід організовувати їх на всіх рівнях. У кожному господарстві мають бути розроблені плани, призначено відповідальних за конкретними видами робіт. Ні в якому випадку не можна допускати спалювання соломи, для перевезення врожаю слід прогрейдерувати дороги, підготувати під’їзди, дбати про охорону праці і всього вирощеного, звернути увагу на готовність зернотоків, вагового господарства.
Та головним завданням був і залишається людський фактор. Тож питання організації праці, турбота про людей повинні бути на першому плані.
Кожний з працівників повинен бути заздалегідь ознайомлений з виробничими завданнями, розмірами та умовами матеріального стимулювання за їх виконання. Жнивна пора повинна стати відправною точкою по збільшенню рівня оплати праці працівників галузі сільського господарства.
Слід приділити увагу виплатам орендної плати. Причому, ціни на зерно повинні бути адекватними ринковим.
Поставлено також завдання більш серйозного ставлення до формування науково-обгрунтованої структури посівних площ на наступний рік, яка б забезпечувала завдання по забезпеченню продовольчої безпеки. План по посіву цукрових буряків на 2012 рік доведений до 7 тисяч гектарів. Овочами теж повинні займатися всі сільгосппідприємства, в тому числі і фермерські господарства. А щодо використання земель запасу і резервного фонду, то слід пам’ятати, що це прямі доходи у бюджет.
Району також доведено план по зерну, яке потрібно буде зарезервувати для забезпечення продовольчої безпеки країни.
На особливому контролі повинна бути і тваринницька галузь. Позитивна оцінка даватиметься тільки тим керівникам сільгоспформувань, які ним займатимуться. А запорукою стабільного ведення даної галузі повинно стати кормовиробництво.
Перед правоохоронними органами поставлено завдання забезпечити надійну охорону вирощеного врожаю.