Проте щороку в населених пунктах району виникає велика кількість займань, які завдають шкоди народному господарству й окремим громадянам. Нерідко жертвами вогню стають і діти. Статистика свідчить, що переважна більшість пожеж виникає в житловому секторі. Причини трагедій–необізнаність і нехтування громадян елементарними вимогами правил пожежної безпеки та їх недотримання в повсякденному житті.
Щорічно, з настанням весняно-літнього періоду, різко загострюється ситуація з пожежною та техногенною безпекою в районі. Саме на цей час припадають понад 60 відсотків пожеж і загорянь за весь рік. Спалахи виникають через накопичення та спалювання сміття, сухої трави, гілок та опалого листя в непризначених для цього місцях або на недостатній відстані від горючих матеріалів, дерев і споруд.
Тож для запобігання виникнення можливих пожеж не залишайтесь байдужими до виконання протипожежних вимог. Найелементарніші з них – це утримання в чистоті та систематичне очищення території від сміття, відходів виробництва, тари, опалого листя, які необхідно регулярно видаляти (вивозити) у спеціально відведені місця. Не влаштовувати на території населеного пункту звалищ горючих відходів. Забороняється розводити багаття, спалювати відходи, тару, викидати тліюче вугілля та попіл на відстані менше 15 м від будівель і споруд.
Весняна, тепла погода дасть можливість жителям району святкувати травневі свята в лісі, а це передбачає і розпалювання вогнищ. Забороняється: залишати багаття без нагляду, кидати в лісі промасляний чи просочений бензином матеріал і тару, в якій зберігалося пальне, запалені сірники та недопалки. По закінченню святкувань слід обов’я - зково багаття залити водою або засипати землею.
Шановні бершадчани! Будьте обережні з вогнем, дотримуйтесь правил пожежної безпеки на виробництві та в побуті. Тільки за таких умов можливо зберегти державне та особисте майно, та найголовніше – життя людей від вогню!
Олександр ГОНЧАРУК, начальник Бершадського РС ГУ ДСНС України у Вінницькій області полковник служби цивільного захисту.