Спочатку представники районних служб завітали у Серединку. Сільський голова Михайло Вікторович Швабський коротко розповів про те, чим живе громада, які проблеми доводиться вирішувати. Мова йшла, насамперед, про виконання дохідної частини місцевого бюджету. На території сільської ради діють ТОВ «Прогрес» та два фермерські господарства, які сплачують орендну плату за використання землі згідно з договорами. У Серединці 90% доріг асфальтовані, необхідно проводити ямковий ремонт. Село майже повністю електрифіковане за новим проектом, але на завершення усіх робіт не вистачає коштів.
Одна з актуальних проблем – відсутність у селі молокоприймального пункту.
З діяльністю та проблемами закладів соціальної та культурної сфери члени робочої групи ознайомилися на місці.
Завідуюча ФАПом Оксана Миколаївна Ящук зверталася із проханням посприяти з ремонтом приміщення. Є сподівання, що не залишиться осторонь цієї проблеми і ТОВ «Прогрес».
Серединська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені В.М. Думанського, хоч і збудована 39 років тому, добротна, ошатна, майданчик перед її входом вимощено плиткою. В навчальному закладі гарні класні кімнати, спортзал. Директор Людмила Володимирівна Кравченко розповіла про те, що в школі 20 учителів навчають і виховують 102 учні. Нинішнього року шкільну родину поповнять вісім першокласників.
Нагальним питанням стало придбання шкільного автобуса.
Сільський будинок культури у Серединці, як і ФАП, теж потребує ремонту – протікає крівля, відсутнє опалення. Але тут і нині демонструються кінофільми, з гордістю каже директор закладу Анатолій Анатолійович Жук, завдяки тому, що зберегли кіноустановку і все необхідне обладнання.
Гарне враження справила й сільська бібліотека, якою завідує Галина Михайлівна Гомеля, де побачили чудову виставку робіт читачів. Правда, приміщення теж потребує ремонту.
В Серединці відбувся і виїзний прийом громадян головою райдержадміністрації.
Кілька селян-пенсіонерів звернулися з питанням «дітей війни», а також з приводу перерахування пенсій, матеріальної допомоги тощо.
О.Ф. Снігур побував також на току місцевого сільгосппідприємства, оглянув парк техніки господарства. ТОВ «Прогрес» дбає про її оновлення і нещодавно придбало сучасний зернозбиральний комбайн. Цікавився Олександр Федорович у керівника господарства О.Ф. Кавуна і ходом підготовки до жнив.
У Ставках сільський голова Микола Анатолійович Запорощук теж доповідав про проблеми громади. Тут нагальне питання – завершення газифікації села, кошти за сприяння районної влади на це виділяються. Сільська рада шукає резерви для поповнення місцевого бюджету. У селі діють два молокоприймальні пункти.
Оглянули члени робочої групи ФАП, на ремонт якого потрібні чималі кошти. Відвідали представники районних служб і дошкільний навчальний заклад «Малятко», в якому виховуються 46 дітей. Завідуюча Клавдія Петрівна Осіпчук мову вела про необхідність встановлення паркану, заміни вікон, ремонту в групах.
Повним ходом йшов ремонт в Ставківській ЗОШ І-ІІ ступенів. В класах його вже закінчено. Директор Анатолій Григорович Данилець ознайомив членів робочої групи з матеріально-технічною базою, розповів про діяльність та проблеми школи, в якій навчається 101 учень.
Звісно, охопити за один день весь комплекс проблем в двох територіальних громадах неможливо, але мешканці обох сіл, місцеві керівники мали можливість поспілкуватися з районною владою, яка дослухалася до пропозицій і побажань. Окремі ж питання було вирішено на місці.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ