На знімку: голова районної ради М.Г. Бурлака (другий справа) спілкується з жителями Михайлівки, крайній справа – головний лікар Михайлівської дільничної лікарні, депутат районної ради І.Г. Пікула.
В обох селах складна демографічна ситуація. Загалом населення громади складає 948 чоловік, з яких майже половина – пенсіонери, осіб працездатного віку – 380, дітей шкільного віку – 74, дошкільнят – 39. Учасники зібрань, за традицією, хвилиною мовчання вшанували пам’ять 29 односельчан, які померли в 2010-2011 роках. Народилося ж за цей період лише п’ятеро дітей.
Сільський голова А.П. Палагній детально прозвітував про виконання заходів із соціального захисту населення, зокрема, його пільгових категорій. Зупинився Анатолій Петрович і на діяльності закладів соціальної сфери. Так, минулого року завдяки участі у конкурсі проектів ПРООН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” проведено капітальний ремонт дільничної лікарні із застосуванням енергозберігаючих технологій, про що мову вів і її головний лікар, депутат районної ради І.Г. Пікула. Капітальний ремонт на даний час проводиться і в Михайлівському дошкільно-навчальному закладі „Малятко”, де планується зробити також водовідведення, обмостку навколо приміщення, огорожу. Ходом цих робіт поцікавився і голова районної ради М.Г. Бурлака, який взяв участь у зборах громадян.
Одна з найболючіших проблем громади – благоустрій сіл. Автобусна зупинка, в’їзди в села, території, прилеглі до об’єктів соціальної сфери, в належному стані, але порядок потрібно підтримувати постійно, наголошував А.П. Палагній. На сьогодні прогрейдеровано дороги, проводяться роботи з вуличного освітлення. Загалом на благоустрій витрачено понад 15 тисяч гривень. Суттєва підмога в цьому – надання підприємствами спонсорської допомоги на благоустрій в розмірі 10 грн. з одного орендованого ними гектара землі.
Анатолій Петрович висловив щиру подяку жителям села, спонсорам А.Т. Головні, В.Я. Гондаруку, Є.М. Бондарчуку, В.В. Кушніру, В.П. Дунаєвському, які завжди йдуть назустріч і виділяють кошти на благоустрій сіл, закупку призів для проведення свят, а також депутату районної ради І.Г. Пікулі та голові райради М.Г. Бурлаці за підтримку та надання допомоги на проведення робіт, які сприяють розвитку громади.
На зборах громадян слово брала і директор Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Р.А. Скалецького Г.А. Шикер. 16 педагогів школи, з яких половина – молоді учителі, навчають і виховують 74 дітей, з яких 8 – юні мешканці Голдашівки, 14 – Романівки. Школярі беруть активну участь у різноманітних конкурсах, за останні два роки 7 учнів стали переможцями олімпіад. Школа ефективно співпрацює з депутатами, громадськими організаціями, керівниками підприємств, приватними підприємцями і має гарні здобутки.
Проблеми громади близькі і фермеру А.Т. Головні, який орендує землю 135 пайовиків. Анатолій Трохимович запевнив: орендна плата за земельні ділянки, а також зарплата людям виплачуються повністю і своєчасно. Село, за його словами, старіє на очах, інколи нікому й працювати. Але переконаний, село, попри все, виживе.
Про криміногенну обстановку в громаді, а також профілактику правопорушень мову вів дільничний інспектор міліції В.П. Качан. Активними на зборах, як у Михайлівці, так і в Романівці, були й громадяни. Михайлівчани, зокрема, дякували владі за те, що нині молодь має можливість проводити танці в сільському будинку культури, за облаштування ділянки дороги, вуличного освітлення тощо. Разом з тим, їх непокоїть проблема відсутності води в криницях через те, що спустили воду із ставу. Звучала пропозиція про перейменування вулиці Піонерської в Михайлівці на Дунаєвського. Мешканці Романівки запропонували, щоб людям централізовано доставляли до осель зерно на пай. Вони ж хочуть, щоб виділили землю під пасовище.
В обох селах жителі переймаються ремонтом доріг, цінами на молоко, отриманням державних актів на землю працівниками соціальної сфери та іншими проблемами.
Перед земляками виступив і голова районної ради М.Г. Бурлака, який відзначив небайдужість, активність громадян, ініціативність та відповідальність сільського голови А.П. Палагнія. Михайло Григорович говорив про шляхи подолання сільського безробіття, створення нових робочих місць, зокрема, відкриття заготівельного пункту тощо. Потрібно, на його думку, більше ініціативи виявляти на місцях, самим шукати додаткові резерви для розв’язання тих чи інших проблем. Голова районної ради переконаний: тільки завдяки спільним зусиллям місцевої влади, депутатського корпусу, керівників підприємств, організацій і установ, а також самих громадян можна досягти успіху. Михайло Григорович запропонував також створити у Михайлівці громадське об’єднання земляків – вихідців із села, які теж сприяли б розвитку територіальної громади.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.