Fridge magnet wooden gears

М. Г. Бурлака: Давайте разом відроджувати Михайлівку

  • Подобається3Не подобається
  • 18 Березня 2011, 09:00

Чимало депутатів районної ради активно включилися до виконання своїх обов’язків – відвідують трудові колективи, зустрічаються з людьми, прагнуть вивчити їх запити й допомогти. І хоч можливості тут, на жаль, обмежені, бо фінансування зведене до мінімуму, все ж їх увага не проходить безслідно.

Це підтвердило і перебування голови районної ради М.Г.Бурлаки на своєму виборчому окрузі у Михайлівській територіальній громаді.

Головну увагу Михайло Григорович приділив відвідуванню бюджетних установ, тож разом з ним вивчала фінансові можливості територіальної громади й начальник фінансового управління райдерж - адміністрації Л.О. Лебедєва.

В своє рідне село голова районної ради приїхав у черговий раз, як це він завжди робив і в попередні роки. Тож не дивно, що розмова майже скрізь розпочиналася з подяк йому за зроблене. Бо в тому, що надійно функціонують місцева школа та лікарня, інші установи, є велика і його заслуга. Особливо це стосується зміцнення їх матеріальної бази.

Однак, проблеми все ж скопом переслідують Михайлівку – дошкуляє безробіття, молоді сім’ї покидають село, що суттєво впливає на демографічну ситуацію. Це відчувається і в місцевій школі, де нині навчається тільки 74 учні. І хоч дітей підвозять з Романівки та Голдашівки шкільним автобусом, який направили сюди в числі перших у районі, їх для цієї одинадцятирічки явно не вистачає. Про це стурбовано розповідала досвідчений директор школи Г.А. Шикер.

Педагогічний колектив працює тут професійно, здійснює навчально-виховний процес на високому рівні, однак є проблеми, які педагогам самостійно не вирішити. Так, до цих пір у школі лише пічне опалення, і вже навіть грубки потребують капітального ремонту. А це потребує чималих коштів. Тож постала нагальна потреба придбати котел і встановити опалювальні батареї. З цього приводу Михайло Григорович вивчав можливості встановлення тут піролізного котла на дровах, подібний який вже діє перший сезон у Михайлівській лікарні і придбаний за його сприяння.

А ще навколо шкільної споруди слід зробити відмостку, бо її відсутність суттєво шкодить фундаменту. В окремих кабінетах використовуються звичайні лампочки без плафонів. Про ці та інші питання велася відверта розмова з педагогічним колективом. Михайло Григорович виявив готовність допомогти, хоч це й непросто. Разом з тим він закликав педагогів до співпраці, тим більше, що їм є чим і гордитися. Разом з сільським головою А.П. Палагнієм він ознайомився з наочністю, відвідав сучасний комп’ютерний клас, де учні займаються за десятьма комп’ютерами (на знімку). Враховуючи важливість школи і педагогів у житті села, М.Г. Бурлака представив свого помічника на громадських засадах, якого може мати кожен депутат ра - йонної ради. Ним стала заступник директора школи О.А. Деркач.

Було про що спілкуватися голові районної ради з сільським головою та завідуючою місцевим дитсадком Л.В. Дунаєвською безпосередньо під час відвідин цієї установи. Нині тут йдуть ремонтні роботи, завершено водовідведення.

До робіт тут, як і до ремонту пам’ятника та очистці лісосмуг, за словами голови села, залучаються місцеві жителі. В цілому, ініціатива сільської влади і її голови відчувається, як і налаштованість на позитивні зрушення. Це відзначив Михайло Григорович на імпровізованому зібранні у сільській раді, як і своє бажання допомогти селу. Однак він закликав більше виявляти на місці ініціативності й наполегливості, аналізувати стан справ. Бо як можна поповнювати сільський бюджет, коли за два поточних місяці підприємцями сплачено єдиного податку тільки 246 гривень. І де ж ті підприємці?

Чим можна займатися населенню, щоб воно могло заробляти кошти, як це робиться в більш підприємливих селах? Про це також треба постійно думати владі при людському безробітті.

Місцевому фермеру А.Т. Головні та керівнику сільгосптовариства В.Я. Гондаруку голова райради запропонував співпрацювати за договором з центром зайнятості щодо використання безробітних на дотаційних робочих місцях.

Обговорювалися питання й щодо можливостей відкриття в селі крупорушки, олійні, швейної майстерні, млину, ремонтної майстерні побутової техніки, ветеринарного та заготівельного пунктів. Михайло Григорович доручив сільському голові негайно підготувати своєрідний бізнес-план розвитку території в доповнення до програми її соціально-економічного розвитку, щоб чітко визначитися з можливостями фінансової допомоги громаді, які вкрай обмежені.

– Сьогодні мало просити кошти, – сказав він. – Треба розвивати свої місцеві можливості, пропонувати свої рішення, заручившись підтримкою людей.

Значного оптимізму всім додало відвідання місцевої лікарні, де головний лікар І.Г. Пікула – депутат районної ради, є прикладом діяльності як лікаря, так і керівника, й доводить, що навіть в цих умовах можна зробити багато. Старе приміщення тут набуло «нового обличчя» – по-сучасному оформлені кабінети, встановлено пластикові вікна й двері, а санпропускник з двома бойлерами і душовою кабіною нічим не гірший за міські. Іван Григорович розповів, як чимало проблем вирішилося із встановленням 50-кіловатного котла, в якому за добу спалюється до півтора складометра дров та опалюється 500 м2 площі. А по закінченні заявив, що все це зроблено завдяки Михайлу Григоровичу Бурлаці, який є «головним спонсором лікарні». Тож вдячність хворих, з якими тут розмовляли, прозвучали на адресу обох депутатів щиро і відверто.

Того дня голова районної ради М. Г. Бурлака спілкувався з багатьма своїми односельцями – керівниками і пенсіонерами, відвідав місцеве відділення зв’язку, цікавився торговельним обслуговуванням тощо. І скрізь наголошував на тому, що Михайлівку відродимо тільки спільними зусиллями.

Павло БАЙДАЛЮК.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Проводи до лав Збройних Сил України</b><br />29 вересня в Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. Скалецького відбулися урочисті проводи юнаків до лав Збройних...
3 фото   
<b>КОШАРИНЦІ</b><br />
2 фото   
<b>Вони стануть солдатами</b><br />«Призовники ідуть» &ndash; можна було почути днями то з одного, то з іншого боку центральної вулиці райцентру. І...
7 фото   
<b>Стати кращими – не просто</b><br />До Дня працівників ветеринарної медицини: Напередодні професійного свята сиджу за столом над чистим аркушем паперу,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Ратушняк Олександр Матвійович (1906) 1906 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1943 р.

З історії Бершаді
Колишнє містечко, в якому переважали дрібні ремісники і селяни, пригноблені нужденністю й позбавлені людських прав, перетворилося в сучасне соціалістичне місто з суцільною письменністю. Про здоров'я трудящих піклуються понад 50 лікарів, які працюють у 2 лікарнях, а також медпрацівники інших медичних закладів. Діти шкільного віку навчаються в 2 середніх школах, восьмирічці та в школі-інтернаті.... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

М. Г. Бурлака: Давайте разом відроджувати Михайлівку - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення