Головну увагу Михайло Григорович приділив відвідуванню бюджетних установ, тож разом з ним вивчала фінансові можливості територіальної громади й начальник фінансового управління райдерж - адміністрації Л.О. Лебедєва.
В своє рідне село голова районної ради приїхав у черговий раз, як це він завжди робив і в попередні роки. Тож не дивно, що розмова майже скрізь розпочиналася з подяк йому за зроблене. Бо в тому, що надійно функціонують місцева школа та лікарня, інші установи, є велика і його заслуга. Особливо це стосується зміцнення їх матеріальної бази.
Однак, проблеми все ж скопом переслідують Михайлівку – дошкуляє безробіття, молоді сім’ї покидають село, що суттєво впливає на демографічну ситуацію. Це відчувається і в місцевій школі, де нині навчається тільки 74 учні. І хоч дітей підвозять з Романівки та Голдашівки шкільним автобусом, який направили сюди в числі перших у районі, їх для цієї одинадцятирічки явно не вистачає. Про це стурбовано розповідала досвідчений директор школи Г.А. Шикер.
Педагогічний колектив працює тут професійно, здійснює навчально-виховний процес на високому рівні, однак є проблеми, які педагогам самостійно не вирішити. Так, до цих пір у школі лише пічне опалення, і вже навіть грубки потребують капітального ремонту. А це потребує чималих коштів. Тож постала нагальна потреба придбати котел і встановити опалювальні батареї. З цього приводу Михайло Григорович вивчав можливості встановлення тут піролізного котла на дровах, подібний який вже діє перший сезон у Михайлівській лікарні і придбаний за його сприяння.
А ще навколо шкільної споруди слід зробити відмостку, бо її відсутність суттєво шкодить фундаменту. В окремих кабінетах використовуються звичайні лампочки без плафонів. Про ці та інші питання велася відверта розмова з педагогічним колективом. Михайло Григорович виявив готовність допомогти, хоч це й непросто. Разом з тим він закликав педагогів до співпраці, тим більше, що їм є чим і гордитися. Разом з сільським головою А.П. Палагнієм він ознайомився з наочністю, відвідав сучасний комп’ютерний клас, де учні займаються за десятьма комп’ютерами (на знімку). Враховуючи важливість школи і педагогів у житті села, М.Г. Бурлака представив свого помічника на громадських засадах, якого може мати кожен депутат ра - йонної ради. Ним стала заступник директора школи О.А. Деркач.
Було про що спілкуватися голові районної ради з сільським головою та завідуючою місцевим дитсадком Л.В. Дунаєвською безпосередньо під час відвідин цієї установи. Нині тут йдуть ремонтні роботи, завершено водовідведення.
До робіт тут, як і до ремонту пам’ятника та очистці лісосмуг, за словами голови села, залучаються місцеві жителі. В цілому, ініціатива сільської влади і її голови відчувається, як і налаштованість на позитивні зрушення. Це відзначив Михайло Григорович на імпровізованому зібранні у сільській раді, як і своє бажання допомогти селу. Однак він закликав більше виявляти на місці ініціативності й наполегливості, аналізувати стан справ. Бо як можна поповнювати сільський бюджет, коли за два поточних місяці підприємцями сплачено єдиного податку тільки 246 гривень. І де ж ті підприємці?
Чим можна займатися населенню, щоб воно могло заробляти кошти, як це робиться в більш підприємливих селах? Про це також треба постійно думати владі при людському безробітті.
Місцевому фермеру А.Т. Головні та керівнику сільгосптовариства В.Я. Гондаруку голова райради запропонував співпрацювати за договором з центром зайнятості щодо використання безробітних на дотаційних робочих місцях.
Обговорювалися питання й щодо можливостей відкриття в селі крупорушки, олійні, швейної майстерні, млину, ремонтної майстерні побутової техніки, ветеринарного та заготівельного пунктів. Михайло Григорович доручив сільському голові негайно підготувати своєрідний бізнес-план розвитку території в доповнення до програми її соціально-економічного розвитку, щоб чітко визначитися з можливостями фінансової допомоги громаді, які вкрай обмежені.
– Сьогодні мало просити кошти, – сказав він. – Треба розвивати свої місцеві можливості, пропонувати свої рішення, заручившись підтримкою людей.
Значного оптимізму всім додало відвідання місцевої лікарні, де головний лікар І.Г. Пікула – депутат районної ради, є прикладом діяльності як лікаря, так і керівника, й доводить, що навіть в цих умовах можна зробити багато. Старе приміщення тут набуло «нового обличчя» – по-сучасному оформлені кабінети, встановлено пластикові вікна й двері, а санпропускник з двома бойлерами і душовою кабіною нічим не гірший за міські. Іван Григорович розповів, як чимало проблем вирішилося із встановленням 50-кіловатного котла, в якому за добу спалюється до півтора складометра дров та опалюється 500 м2 площі. А по закінченні заявив, що все це зроблено завдяки Михайлу Григоровичу Бурлаці, який є «головним спонсором лікарні». Тож вдячність хворих, з якими тут розмовляли, прозвучали на адресу обох депутатів щиро і відверто.
Того дня голова районної ради М. Г. Бурлака спілкувався з багатьма своїми односельцями – керівниками і пенсіонерами, відвідав місцеве відділення зв’язку, цікавився торговельним обслуговуванням тощо. І скрізь наголошував на тому, що Михайлівку відродимо тільки спільними зусиллями.
Павло БАЙДАЛЮК.