Вручення похвальної грамоти комбайнеру М.П. Теплицькому. Фото Сергія КІСИКА.
Рік для ПCП «Відродження», за словами його керівника, був складним, як і для всіх.
Але вистояли у негоду, обрали правильну тактику, тож і результат мають. Хоч врожайнішою, у порівнянні з набагато сприятливішим минулим роком, із зернових культур виявилася тільки кукурудза, за рахунок неї вдалося суттєво поповнити вал хліба, хоч і не вийшли на минулорічний показник. А от за рахунок цін практично нічого не втратили. Та ще й «викроїли» 100 гектарів поля під цукрові буряки.
Незрозумілою поки що залишається тільки ситуація з вирощеними і зданими на завод цукровими буряками, за які переробники ще не розрахувалися, а от всі інші культури, як і приватне підприємство в цілому, – рентабельні.
Тож хіба можна було на святі не дякувати трудівникам за їхню працю, зокрема механізаторам.
У тваринництві, як для такого невеликого господарства, теж все гаразд. За 10 місяців вироблено 243 центнери м’яса, отримано до півтисячі голів приплоду свиней.
От і мали можливість в середньому на 15,2 відсотка підвищити заробітну плату працюючим. Особливо зросла вона у тваринництві, де в розрахунку на одного працюючого вироблено продукції на суму 34,5 тисячі гривень. За оренду землі видано по тонні зерна на кожний пай, за дешевшими від ринкових цінами. Незважаючи, що сою ще не продали, а кукурудзи реалізували лише половину, ні копійки ще не отримали і за цукристі, вже мають 2,4 мільйона гривень виручки. Це найбільше за одинадцять років.
А ще ж є до реалізації сотня голів свиней.
І хоч витрат теж немало, 87 тисяч гривень вдалося зекономити на пально-мастильних матеріалах, витрату яких доведено до 78 літрів на гектар. А от щодо надто значних затрат на ремонти техніки, то М. В. Кінаш має намір повести бесіду на цю тему з кожним механізатором індивідуально.
Господарство не має боргів ні по заробітній платі, ні по податках, хоч інвестиціями не користується. Очікується нині до 300 тисяч гривень чистого прибутку при 18 відсотках рентабельності. Як тут вже не відзначити, що все-таки відстежується почерк керівникаекономіста.
Село телефонізоване, є дороги, природний газ, вода, будується церква. Михайло Васильович дякував за підтримку і пенсіонерам.
Присутній на святі голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур, вітаючи трудівників, відзначив глибокий, змістовний економічний аналіз господарської діяльності, зроблений керівником господарства, з яким той виступив. Поряд з тим він зауважив, що слід активніше всім займатися ще й благоустроєм, взагалі вирішенням соціальних проблем. Він також вручив керівникові господарства з нагоди професійного свята вітального листа від райдержадміністрації та районної ради.
З вітаннями до сільських трудівників звернувся і редактор районної газети «Бершадський край» П.І. Байдалюк.
Виступив також новообраний Шляхівський сільський голова М.П. Макарчук, який відзначив, що справи завжди добре йдуть, насамперед там, де і керівник, і всі, хто з ним, діють в одній упряжці. Він закликав подібним чином діяти і з сільською радою.
Вітав сільських трудівників і отець Ігор, благословивши, щоб Господь допомагав їм трудитися ще краще. За жертовне ставлення до Української православної церкви ним було вручено М.В. Кінашу Благословенну Грамоту.
До речі, у переддень цього свята минуло 25 років, як сім’я Кінашів переїхала у наш район. Помітних все-таки результатів доcягнуто у їхній діяльності.
Велику групу трудівників було відзначено Похвальними грамотами та листами і грошовими преміями. Хіба можна було, наприклад, обділити увагою комбайнера М.П. Теплицького, який старенькою «Нивою» намолотив майже 9 тисяч центнерів зерна? І таких як він трудівників немало.
За традицією як керівникові господарства, так і гостям було вручено короваї з цьогорічного урожаю.
По завершенню присутні мали можливість переглянути концерт, з яким до них завітали артисти районного будинку культури.
Павло КУШПЕЛА