Нещодавно в селі Крищенці Тульчинського району відбулась нарада за участю голови облдержадміністрації М.В.
Джиги та його заступника В.В. Чернія, начальника головного управління сільсь - кого господарства А.О. Пав - ліченка, голів районних державних адміністрацій, директорів молокопереробних підприємств області. Учасники наради ознайомилися з молокоприймальним пунктом в селі Крищенці, побували на Тульчинському молокозаводі, де ознайомились із роботою молокопереробного підприємства.
Голова облдержадміністрації наголосив на необхідності створення молокоприймальних пунктів згідно з чинним законодавством, де б контролювались показники якості, санітарні вимоги. Молоко повинно йти напряму від виробника до переробника, щоб уникнути недобросовісних посередників.
16 серпня в приміщенні районної державної адміністрації відбулося третє засідання комісії, яку очолив О.Ф.
Снігур. Він поставив завдання всім членам комісії в місячний термін навести порядок у сфері заготівлі молока, впорядкувати відносини між його виробниками та переробниками згідно із законодавством, наголосив про персональну відповідальність кожного із членів комісії.
– На сьогодні відсутні перешкоди для створення нормальних умов для заготівлі, транспортування і переробки молока та молочної продукції, достатньо дотримуватись Закону «Про молоко і молочну продукцію» усіма учасниками молочного ринку, – наголосив голова райдерж - адміністрації.
Забезпечення якості і відповідності санітарним та екологічним нормам молока на усіх стадіях його виробництва особливо важливе для Бершадщини, адже в домогосподарствах заготовляють більше 70 % загальної кількості усіх обсягів в районі. А молокозаводи надають перевагу сировині з сільгосппідприємств через її контрольованість та якість.
На сьогодні молокозаводи буквально змагаються за сировину. Навіть молоко, яке не відповідає стандартам, «ласий шматочок» для переробних підприємств, адже воно проходить термічну обробку, і на виході переробники всеодно отримують якісний продукт.
Голова райдержадміністрації наголосив про те, що на заводи не повинно надходити неякісне молоко, якщо воно заготовлено не в молоко - приймальному пункті без лабораторного дослідження.
Санітарно-епідеміологічній службі доручено проводити постійні контрольні перевірки заготовленої сировини на молокопереробних підприємствах, правоохоронцям – припинити стихійну «заготівлю молока на колесах», коли заїжджі молоковози, які збирають його з «хвіртки», заливають у бочку невідомо що.
Крім того, очільник району зауважив про необхідність співпраці органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, створення відповідних умов та налагодження контролю за збором сировини. Люди мають бути зацікавлені утримувати корів.
Для цього слід стимулювати селянина виробляти молоко.
А це – робота для підприємств, а значить, заробітна плата, податки, і, як результат, благополуччя району.
Окремі доручення надані сільським головам щодо сприяння в організації та забезпеченні цивілізованих умов прийому молока від населення. За цим суворо наглядатиме не тільки санітарно-епідеміологічна служба, а й міліція. В тридцяти одному населеному пункті із двадцяти восьми сільських рад, де заготовляється молоко, мають бути організовані та обладнані належним чином молокоприймальні пункти.
На думку очільника району, такі заходи сприятимуть підвищенню якості молочних продуктів, безпеці споживачів, а також ліквідації «тіньових схем» заготівлі молока.
Це дасть змогу значно підняти ціну на нього, від чого матимуть вигоду громадяни, які займаються його виробництвом.
Тетяна ГОНТАРУК, начальник відділу правового забезпечення, врегулювання відносин власності та розвитку сільської місцевості управління АПР РДА, секретар комісії.