Fridge magnet wooden gears

Про велике прибирання

  • Подобається0Не подобається
  • 21 Квітня 2010 р

На прибиранні території школи учні старших класів Красносільської ЗОШ. Праворуч – директор Валентина Іванівна Рябокінь

Вирішення проблем по благоустрою територій сіл, нехай навіть у рамках двомісячника, який триває, не таке вже й просте завдання при нинішньому безгрошів’ї. Легше вирішується воно здебільшого там, де ще збереглися базові господарства. Але практика доводить і інше. Красносілку, наприклад, неабияк теж лихоманило із змінами – як не власників чи орендарів земельних паїв, то цукрового заводу. Однак голові села В. Г. Беляєвій все ж вдається вибудовувати свою роботу так, що щоразу тут можна спостерігати якісь позитивні переміни в даному питанні. От і в плані двомісячника провели спочатку засідання виконкому, сесію, визначилися, хто, що і де має робити, за що відповідати.

Депутати довели план прибирання до кожного двору, от і видно результати.
Спочатку велике прибирання розпочали з центральної вулиці, разом з школою навели порядок біля Меморіалу загиблим.
Чого тільки варто підтримувати порядок на території місцевої школи, за якою закріплено чималу площу – 4 гектари. Але в наведенні порядку тут беруть участь не тільки учні, а й учителі.
– Останні роки в нашій школі, – задоволено ділилася враженнями директор В.І. Рябокінь, – виконано великі ремонтні обсяги, здійснити які допомогла місцева та ра - йонна влада.
А ще велике прибирання показало, що одним із факторів, який сприяє тут вирішенню найскладніших завдань, є співпраця з керівниками установ, підприємств на території даної громади. Здавалося б, школі вистачило б і власної території, однак голова села домовилася з директором, яка є депутатом сільської ради, щоб учні взяли під свою опіку ще й стадіон, і пам’ятник. А що залишалося робити, якщо у селі не стало єдиного базового господарства?
Саме завдяки співпраці тут вдалося і сміттєзвалища повивозити, а газову котельню у дитячому садку побудувати без єдиної гривні бюджетних коштів. Залишилося тільки під’єднати її до мережі. Варто було тільки з’явитися новим власникам цукрового заводу, як В.Г. Беляєва тут же заручилася їх підтримкою у цьому плані. « Хіба нам звикати працювати на одному тільки ентузіазмі?» – ніби виправдовувалася вона. От і залучає до виконання найнеобхідніших завдань всіх підряд.
Допомагають, звичайно, і фермери, як от І.Я. Пустовіт, В.Я. Гондарук, приватний підприємець В.М. Дмитрик. Але у них на дану проблему власний погляд. Іван Якович, наприклад, вважає, що відгородитися від громади, використовуючи найману працю, він взагалі не має права. Стимулює ж і заставляє навести порядок навколо себе – обов’язок. Торік, за його підрахунками, ним виділено до 40 гривень з кожного гектара наявної у нього ріллі на соціальні потреби села. Він вважає, що голова села взагалі не повинна ходити з протягнутою рукою у пошуках коштів на благо громади. Але нехай би всі фермери, підприємці виділяли на це певні суми, як от він. А щоб було саме так, давно пора на якомусь з рівнів прийняти відповідне рішення, яке б узаконило благодійництво. Чому б не спробувати зробити це, як експеримент, в одному із сіл?
Сільська рада, зрозуміло, у відповідь на підтримку у всьому йде назустріч таким, як І.Я. Пустовіт. Депутати, наприклад, одноголосно прийняли рішення, щоб передати йому в оренду землі невитребуваних паїв.
Проблем, звичайно, вистачає ще і в Красносілці. Недаремно кажуть, що тим з них, які пов’язані з благоустроєм, взагалі не буває ні кінця, ні краю. Але робиться тут постійно багато.
На увагу і повагу заслуговують стиль та методи роботи в даному напрямку і сільського голови з М’якоходу В. Д. Соловея. Не зрозуміло чому дану сільську раду критикували на недавній обласній селекторній нараді, адже голова серйозно займається благоустроєм села, береться за вирішення навіть тих проблем, які в інших селах його колеги свідомо обминають. Наприклад, за розчистку придорожних смуг. Варто сподіватися, що дорожники оцінять це, і, в свою чергу, теж допоможуть чимось даній громаді.
Але знову ж таки на заваді постає те, що, виконуючи завдання двомісячника, сільська рада неспроможна сповна використати навіть ті кошти, які має, бо працює по тимчасовому розпису через відсутність бюджету. А на сьогодні тільки послуги автогрейдера, без якого не обійтися, коштують до півтори тисячі гривень в день.
У жодній з сільських рад немає, здається, на балансі стадіону, а тут його взяли, щоб можна було використовувати без порушень кошти на його благоустрій. У цьому році встановили в центрі села понад 30 металевих типових сміттєзбірників, тепер залишається тільки підтримувати біля них порядок. Але тут знову парадокс. Чомусь за санітарний стан в першу чергу штрафують сільських голів, а не підприємців-торговельників, які дуже часто є безпосередніми порушниками. Чи не пора вже відходити від звичного – хто везе, того ще й поганяють.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Вітаємо переможців конкурсу</b><br />Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника...
2 фото   
<b>Соціальні послуги служби зайнятості нового покоління</b><br />Зростаючі масштаби безробіття, збільшення його тривалості потребують підвищення ефективності діяльності служби...
4 фото   
<b>Млин - найдавніша пам'ятка району</b><br />За часів панування польської шляхти на Україні Баланівка належала Збаражським, Вишневецьким, з кінця XVIII столоття...
3 фото   
<b>З Вінниці – по Європі</b><br />Переконався на собі, що подорож справді захоплює, бо побачене на власні очі не йде в ніяке порівняння з побаченим на...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шляхова
Шамрай Олександр Васильович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 06.11.41.

З історії Бершаді
Своєрідне містечко виникло на колишньому пустирі, де на кошти колгоспів у 1967 році збудовано кількаповерхові навчальні корпуси медучилища з сучасними лабораторіями, гуртожитком та їдальнею. Тут навчаються понад 400 майбутніх фельдшерів те акушерок, які працюватимуть у лікарнях, колгоспних пологових будинках, на медпунктах. Майбутні медики заклали новий парк, посадили тисячі кущів та... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Про велике прибирання - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення