На знімку (зліва направо): депутат сільської ради Л.М. Басалига, сільський голова В.І. Беник та депутати Ю.А. Заболотний і Н.А. Заболотна обговорюють хід виконання карантинних заходів у їх населеному пункті. Фото Сергія КІСИКА.
У Кидрасівці, звичайно, проблем не менше, як в інших селах. Може, навіть і більше. У цьому році, наприклад, тут померло людей у п’ять разів більше, ніж народилося
Так як Кидрасівка одне з найвіддаленіших сіл у районі, та ще й немає базового господарства – на його основі утворилося два селянсько-фермерських і фермерське, всі розуміють, що розраховувати при вирішенні всіх справ тепер доведеться тільки на себе. А всі три їх керівники – В.М. Гумен, П.М. Третяк і Ю.Л. Менкаль якраз і є депутатами сільської ради.
А якщо взагалі, то всі дванадцять живуть інтересами громади і не просто відбувають, як це іноді трапляється, різні зібрання, а й беруть активну участь у всіх засіданнях, сесіях сільської ради.
Приклад у вирішенні найзлободенніших проблем громади подає, звичайно, і сільський голова В.І. Беник. Нещодавно, наприклад, потурбувався, щоб завезти в село все необхідне для вирішення ритуальних потреб. Адже, щоб їздити у пошуках необхідного, як у кого трапляється горе, знадобилося б чимало часу.
У Кидрасівці, звичайно, проблем не менше, як в інших селах. Може, навіть і більше. У цьому році, наприклад, тут померло людей у п’ять разів більше, ніж народилося. Але це аж ніяк ще не може бути причиною, щоб взагалі вже опустити руки. У день, коли відзначали чергову річницю незалежності України, з ініціативи і, звичайно ж, при підтримці саме депутатів, було надано деяку допомогу ветеранам. Встановлено також на в’їзді у це село Поклонного Хреста.
Як би не було сутужно з грішми, певною мірою ремонтувалися і дороги – у бік Майорівки, на греблі тощо.
Весною за рахунок сільської ради їх було прогрейдеровано по селу. А це є ознакою того, що тутешня громада не збирається миритися з негараздами.
Соціальні питання, по мірі можливостей, прагнуть вирішувати теж. Наприклад, дітей дошкільного віку в селі хоч і небагато, а відсоток відвідуваності ними дошкільної установи один з найвищих у районі. При цьому належне треба віддати ще й голові обласної ради Г. М. Заболотному, який посприяв, щоб цей дитячий садок почав тут функціонувати і став одним з кращих в області.
Минуло зовсім небагато часу, як слухали звіт директора про підготовку школи до навчального року. Н. А. Заболотна, яка вже чверть віку очолює педагогічний колектив, теж депутат сільської ради, і особиста її заслуга в тому, що тут належно організовано навчально-виховний процес.
Та і взагалі, тут прийнято приділяти увагу всім верствам населення. Завідуючий ФАПом Ю.А. Заболотний, який теж є депутатом сільської ради, під час карантину був на роботі навіть у вихідні дні.
Спонсорська допомога керівниками фермерських господарств надавалася і до Дня Перемоги, і багатодітним сім’ям С. Арчера, Г. Запорожець, В. Зозулі. Нещодавно з народженням ще однієї дитини утворилася нова багатодітна сім’я і вона вже у полі зору депутатів.
Хоч до нового року, здавалося б, ще є час, тут вже відтепер планують, щоб за рахунок сільської ради закупити новорічні подарунки всім дітям.
А про цьогорічну січневу стихію не можуть у селі забути й досі. Згадують, зокрема, як депутати тоді розділилися по округах, щоб якнайефективніше і найоперативніше подолати її наслідки. В результаті у межах села все тоді було зроблено власними силами.
Депутати Ю.Л. Менкаль, П.М. Третяк, а також І.М. Сверщук, брали чи не найактивнішу участь. А як працювали вони, то не могли залишатися осторонь проблеми й інші жителі села.
Зважаючи на відносно теплу осінь, у будинку культури організували деякий ремонт, навіть пофарбували підлогу.
У даний час чи не найбільше непокоїть депутатів те, що у будні, крім базарних днів, з їх села нічим добратися до ра - йонного центру. Не може ніхто з них зрозуміти, чому у напрямку Голдашівки і їх села, та сусідніх, де проживає 2,5 тисячі чоловік населення, автобусне сполучення налагоджено тільки у базарні дні.
Завдяки єдності у своїх діях чимало вдається вирішувати проблем села його депутатам. На жаль, на добрі справи потрібні ще й гроші. А в даному випадку бюджет хоч і виконується, грошей отих аж занадто вже не вистачає. А жаль.