На знімку: М.Г. Бурлака обговорює стан справ у громадах з Поташнянським та Бирлівським сільськими головами М.Г. Рудьом та І.Д. Прудченком. Фото Сергія КІСИКА.
Переконаний, це свято не лише депутатів і тих, хто працює в самоврядних структурах, а й усіх виборців, які теж зацікавлені в розвитку місцевого самоврядування. Тільки така влада і є справді народною – владою не над громадою, а легітимною владою самої громади, для громади і в інте ресах людей.
Наша діяльність завжди на виду. Вона відкрита, прозора і спрямована лише на одне – на задоволення життєвих потреб мешканців Бершадщини шляхом реформування економіки, забезпечення соціального захисту громадян, розвитку культури та духовності.
– Михайле Григоровичу, яку проблему для нашого району Ви вважаєте найболючішою, і чи може ра - йонна рада як орган місцевого самоврядування роз - в’я зати її самотужки?
– Вважаю, що не можна одній проблемі увагу приділяти, а про іншу забути. А питань, які потребують вирішення, багато, зокрема – земельні, житлово-комунальні, освіти, охорони здоров’я, культури, благоустрій територій та їх озеленення, питання захисту незахищених верств населення – пенсіонерів, інвалідів… Щодо другої частини питання, скажу так – самотужки щось вирішити дуже важко.
Практично неможливо досягти бажаного результату, коли «сам у полі воїн», а от коли є команда, то вже набагато краще вдається роз - в’язувати актуальні і найважливіші в житті бершадчан проблеми. Тому в своїй діяльності районна рада завжди прагне до співпраці, консолідації та порозуміння з іншими структурами, а в роботі депутати райради в першу чергу керуються принципами взаємоповаги, патріотизму та професіоналізму.
– Михайле Григоровичу, відбулося вже двадцять пленарних засідань районної ради. Що на них вдалося вирішити?
– Прийняті відповідні рішення щодо інвестиційної діяльності, енергозбереження, розвитку малого підприємництва, охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки, реалізації земельних відносин, використання майна спільної власності територіальних громад, функціонування соціальної сфери: освіти, охорони здоров’я, спорту, культури, туризму, відпочинку та оздоровлення дітей району, матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення і багато інших.
Продуктивно працювали й постійні комісії районної ради. Плідним має стати для них і грудень та початок наступного року. Мова йде про прийняття районного бюджету, програми соціальноекономічного та культурного розвитку району на 2010 рік, програми зайнятості населення. А ще на розгляді ра - йонні програми, їх ефективність. На даний час районною радою їх прийнято 63 і всі вони діють. Ми не ставимо завдання приймати програми заради програм. Але усвідомлюємо, що їх наявність перш за все дає можливість передбачити кошти на розв’язання тих чи інших проблем, а також розуміємо, що за цим – соціальна опіка та безпека наших громадян.
– Попереду новий бюджетний рік. Яким буде бюджет району в 2010-му?
– 2010-й фінансовий рік буде непростим. Не хотів би зараз називати конкретні цифри, бо закон про держ - бюджет ще не затверджено, а тому проект районного бюджету ще в стадії розроблення.
Лише зазначу, що передбачається збільшити фінансування усіх соціальних статей та галузей. Проте говорити про реальні показники зараз складно, бо, на жаль, і всі це бачать, в державі є сили, які діють у напрямку руйнування економічного та фінансового потенціалу нашої країни.
– В останні роки завдяки зусиллям районної ради значно активізувалася участь територіальних громад в різноманітних конкурсах, завдяки чому вони отримують додаткові кошти з районного, обласного і державного бюджетів, міжнародних фондів під різні програми на умовах співфінансування. Наскільки активною була участь в конкурсах в нинішньому році?
– Дійсно, як уже повідомлялося, районний проект «Впровадження інноваційних підходів щодо підвищення екологічної безпеки населення Бершадського району» став переможцем Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Місто Бершадь та село Бирлівка перемогли в обласному конкурсі «Населений пункт зразкового громадського порядку». Крім того, завдяки участі в різних конкурсах отримуються додаткові кошти на благоустрій, для облаштування парків, скверів, об’єктів озеленення загального користування, для облаштування та очищення громадських колодязів тощо.
Безперечно, це сприяє наповненню місцевих бюджетів та розвитку територіальних громад.
Приємно, що до цієї справи долучається й молодь – учні та студенти. Зокрема, Сумівсь ка загальноосвітня школа та Бершадський медичний коледж перемогли в обласному конкурсі на кращу робо - ту із збільшення лісистості, озеленення, благоустрою, екологічного оздоровлення те риторій, створення парків, скверів та інших об’єктів ланд - шафтної архітектури та садово-паркового мистецтва.
– Михайле Григоровичу, з Вашого досвіду – що найголовніше в управлінській роботі?
– Порядність, професіоналізм, виваженість, послідовність, конкретність, відчуття відповідальності. Справжній керівник завжди повинен знати реальний стан речей та подій, що в свою чергу дасть змогу прийняти правильне рішення на їх вирішення.
– Кого із керівників територіальних громад, депутатів Ви хотіли б відзначити напередодні професійного свята?
– В нинішніх непростих політичних, економічних умовах всі керівники органів місцевого самоврядування, депутатський корпус працюють ефективно, завжди шукають шляхи вирішення питань сьогодення, для подальшого розвитку, утримання відповідних територій та прийняття позитивних сесійних рішень по виконанню програм соціально-економічного та культурного розвитку району. Разом з тим хочеться відзначити, що плідно, ініціативно і результативно працюють міський голова М.І. Кольченко, Флоринський сільський голова В.І. Нікітчук, Джулинський – П.В. Швець, Бирлівський – І.Д. Прудченко, Кошаринецький – Л.В. Юхименко, Баланівський – А.С. Балан, М’якохідський – В.М. Соловей, секретарі сільських рад – Н.Г. Осельня, В.М. Дзюбенко, Г.І. Підлубна, Г.Т. Гром, О.Г. Баюра та інші, а також голови постійних комісій ра - йонної ради С.П. Савченко, М.В. Краснєєв, Л.М. Бучек, А.О. Івасик, О.М. Лехман, П.М. Каук та переважна більшість депутатів, які постійно підтримують зв’язок з виборцями.
– Що Ви хотіли б побажати своїм колегам-депутатам та всім бершадчанам?
– Вірю, що подальший розвиток місцевого самоврядування сприятиме розбудові України як демократичної правової держави, формуванню громадянського суспільства. Депутат покликаний щиро і чесно, попри всі складнощі, працювати на найвідповідальнішому рівні влади, забезпечуючи щоденне життя своєї громади.
Від щирого серця бажаю усім жителям, тим, хто працює на благо розвитку територіальних громад, відстоює їх інтереси, міцного здоров’я, щастя, наснаги і непохитної віри у щасливе майбутнє рідної Бершадщини та нашої любимої України.